Şimşek: “Hain içeride”

Şimşek: “Hain içeride”

“DIŞIMIZDAKİ HAÇLILARI DOST GÖRDÜKÇE, İÇİMİZDEKİ HAİNLERİ TEMİZLEMEDİKÇE TERÖR BİTMEZ!”

 

Giresun MEMUR-SEN ve DİYANETSEN İl Başkanı Sami ŞİMŞEK,  Atatürk Havaalanı’ndaki menfur saldırıyı kınadı.

Şimşek; “Ülkemiz üzerinde dolaşan terörün kara bulutları ramazan ayını bile dinlemeden kanlı yüzünü bu sefer Atatürk havaalanında kendini gösterdi. Kırka yakın insanımızın ölümü, 150’nin üzerinde insanımızın yaralanması yüreklerimizi parçaladı. Şahadete ulaşan vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, milletimize baş sağlığı diliyor, bu menfur saldırının faillerini ve destekçilerini şiddet ve nefretle kınıyoruz” dedi.

“Hainlik içten olunca tedbir almakta zorlandığımızı görmekteyiz” diyen Şimşek, şunları kaydetti: “Terörün bu acımasızlığında bizleri asıl yıkan terörün içimizden beslenmesi, kendi insanımızın terörün bir parçası haline gelmesidir. Dış mihrakların ülkemiz üzerindeki hain planlarının olduğunu, dış kamuoyunda ülkemizi yalnızlaştırdıklarını bizler zaten biliyoruz. Ona göre de devlet erkânı olarak tedbirlerimizi alıyoruz. Hainlik içten olunca tedbir almakta zorlandığımızı görmekteyiz. Bunun asıl sebebi de yüzlerine baktığınızda dost gibi gözüken yüzün aslında kara yüzlü bir hain olduğunu zamanla öğreniyorsunuz. Öyle ki, bu iç hainler adeta ülkemizde kurumsallaşmışlar. Siyasette,  iş hayatında, bürokraside,  hatta terörü yok etmek için can damarımız olan askeri ve emniyet kolluklarında kadrolaşmadan da çekinmediklerini görmekteyiz. Geçmiş seçim dönemlerinde bir ilin müftüsünün teröre destek veren, dinsizliği ispatlanan bir partiden milletvekili adayı olma cüretini göstermesi aslında olayın vahametini, kadrolaşmalarını açıkça meydana çıkarıyor.

Yıllarca devam eden, birçok insanımızın canına, malına kast eden bu terör illetinden kurtulmak için ülke ve millet olarak toplumsal bir seferberlik başlatmalıyız. Millet ve devlet otoritesi olarak toplumsal hayatta, devletin her kademesinde teröre çanak tutan, işbirlikçi olan her kim olursa olsun temizlik yapmak şarttır. Bu konuda cezai müeyyidenin sınırları yükseltilmeli, teröre bulaşan ve işbirlikçi olanların yurt içi ve yurt dışı mal varlıklarına el konulmalı, birinci derecedeki yakınlarının haklarına kısıtlamalar getirilmeli, terörü bitirecek radikal kararlar alınmalıdır. Muhakkak idam tekrar ülke gündemine alınmalı, insanımızı katleden hainlere idam cezası uygulanmalıdır. Terörün dış desteğini kesmek için de tüm uluslar arası antlaşmalar gözden geçirilmeli, ikili ilişkilerde ülkelere yaklaşımlarımızda ana temamız o ülkenin teröre karşı olan bakış açısı olmalıdır. Yoksa yıllarca bizlere dostluk maskaralığı yapıp, terör gruplarına her türlü desteği vererek eğiten, bizleri arkadan hançerleyen haçlı ittifakı, Yahudi İsrail ve ABD lobisi ve Ermeni bozuntuları bizlere daha çok acı çektirecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?