Şimşek’ten; Osman Ünlü Ve TGRT’ye Sert Tepki

Şimşek’ten; Osman Ünlü Ve TGRT’ye Sert Tepki

Giresun MEMUR-SEN ve DİYANET-SEN İl Başkanı Sami ŞİMŞEK TGRT’de haddini aşan sözler sarf eden TGRT ve Türkiye gazetesi ilahiyatçısı Osman ÜNLÜ’ye sert tepki gösterdi. Şimşek şöyle konuştu

“31 Mayıs Çarşamba akşamı iftar saatlerinde TGRT’de ilahiyatçı – yazar diye bilinen Osman ÜNLÜ haddini aşarak programda skandalsözleriyle izleyenleri şok etmiş, Müslümanlara ve İslam’a yapmış olduğu hakaretlerine bir yenisini eklemiştir.TGRT ekranlarında iftar saatlerinde katıldığı programda çocukların camiye gelmesi, camiyi sevmesi, dinini diyanetini öğrenmesi için yapılan etkinliklerden rahatsız olduğunu “Senin etkinliğin batsın. Bu yaptığın yarın camiyi KERHANE haline getirmektir…” sözleriyle çocukların camilere gelmesini camilerin kerhaneye çevirdiğini ifade etmesibüyük bir ahlaksızlık ve hadsizlik olmuştur. Kendi iç dünyalarını alenen, hem de mübarek Ramazan ayında bu şekilde kamuoyuna lanse etmeye hiçbir kimsenin haddine değildir. Kendisi acaba çocukları cinsel bir meta olarak mı görüyor? Sormak lazım.

Hz. Peygamberimiz Muhammet Mustafa (SAV)’in bırakın çocukların, Habeş’ten gelen büyüklerin oluşturduğu bir ekibin bile cami müştemilatında oynadıkları mızrak oyununa ses çıkarmaması, bizzat seyretmesi,Hz. Ömer (ra) Efendimize “Engel olma” emrini vermesinden haberi olmayan bu gafil acaba hangi zihniyete hizmet ediyor, kimlerle irtibatlı çalışıyor? Zihinlerimizde birçok soruyu beraberinde getiriyor. Programı sunan sunucudan da, televizyon kanalından da bir tepki gelmemesi, hadsiz adamı destekler mahiyette tavır takınılması ayrı bir hadsizlik olmuştur.

Bu nedenle TGRT ve Türkiye gazetesi ilahiyatçı yazarı diye bilinen bu hadsize programda yer verip, Müslümanlara yaptırdıkları hakaretten dolayı ilgili gazete ve televizyondan kamuoyundan özür dilemelerini bekliyor, kendini ilahiyatçı- yazar olarak lanse eden sözde ilahiyatçı-yazar Osman ÜNLÜ’yüsarf ettiği sözlerden dolayı Giresun MEMUR-SEN Ailesi olarak şiddet ve nefretle kınıyoruz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?