SİNAN KOCA VE EKİBİ DESTAN YAZMAYI SÜRDÜRÜYOR

SİNAN KOCA VE EKİBİ DESTAN YAZMAYI SÜRDÜRÜYOR

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Çankaya Milli Eğitim İş Birliğiyle Gerçekleşen Yarışmada Mimar Sinan Anadolu Lisesinin İki Filmi Türkiye Derecesi Elde Etti.

Ödül törenine;  İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Işık,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Nihat Değirmenci, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yarışma, Türkiye’nin 81 ilinden ve bu illere bağlı ilçelerden gelen öğrencilerin katılımıyla, milli duyguların ve vatan sevgisinin genç nesiller tarafından ifade edilmesi amacıyla düzenlendi. “Mevzubahis” filmi, toplumsal sorunlardan sağlıkçılara şiddet ve beyin göçü konusuna genç bir bakış açısı getirerek Türkiye Birincisi oldu. Yine aynı okulun Akıl Oyunları adlı filmi de teşvik ödülüne layık görüldü. Kendisi de ödüllü bir yönetmen olan okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni ve Sinema Kulübü danışmanı Sinan Koca :”Yönetmen öğrencilerim Ozan Güvenoğlu ve Kaan Gündüz‘ü kutluyorum. Onların sanat alanındaki bu başarıları Giresun tarihine altın harflerle yazıldı. Bu başarı onları akademik anlamda yukarı taşıyacaktır. Filmi hastanelerinde çekmemize izin veren Ada Hastanesi yönetimine, okul müdürüm Cemalettin Aydınoğlu’na, idarecilerime, öğretmen arkadaşlarıma , öğrencilerime, sanata verdikleri destekten ötürü teşekkür ederim.” dedi.

Birincilik ödülünü takdim eden İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan: “Bu güzel organizasyonda emeği geçen ilçe Milli Eğitim Müdürlügümüzü ve

öğretmenlerimizi tebrik ediyor, gençlerimizin başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, yarışmanın gençler arasında vatan sevgisini pekiştirmek ve onların yaratıcılıklarını teşvik etmek için önemli bir platform olduğu vurgulandı. Ayrıca, yarışmanın sonuçları ve dereceye giren diğer filmler hakkında bilgi almak isteyenlerin Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi web sitesini ziyaret edebilecekleri belirtildi.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?