SIRA YÖNETİME Mİ GELDİ?

SIRA YÖNETİME Mİ GELDİ?

K. Karabükspor’u farklı yenerken “aldanmayın” demiştik. Yanıltmadılar. Galip durumda 10 kişiye boyun eğdiler. Sezon başı bu kadronun “kalite” olduğunu söyleyenler de, çölde serap olduğunu görmüş oldu. Hocasını gönderenler, şimdi gözünü yönetime dikti.
Geçen sezon hoca gönderip, hoca getirenler, bu sezon da aynısını yaptılar. Şimdi sıra Başkan BOZBAĞ ve yönetimine geldi. Bozbağ yönetimi de giderse, Giresunspor KAYYUMA kalır. Onu da buradan peşin söyleyeyim. Giresunspor’a bu şartlarda kimsenin sahip çıkamayacağını Bozbağ bildiği için, kongre adına MEYDAN OKUMASI da bundandır.
Dikkat edin; Giresun belediye Başkanlığına aday adayı için kuyruğa girenler, nedense Giresunspor için bu kuyruğu oluşturmuyor. Neden dersiniz? Kimse cebinden harcayacağı kuruma bakmıyor. Kasadan harcamaya koşuyor.
Her sezon fazla yapılan transferler Giresunspor’u zor durumlara bıraktığını, hedefinden şaşırttığını görüyoruz. İzlenmeden, soruşturulup-görülmeden alınan futbolcular her takımın başına her zaman bela olmuştur.
Sezon başı Metin Diyadin William Sery’den başkasını izlemediği, önermediği iddia edilen onlarca futbolcu kadroya katıldı. Transferlerde de anormal sakatlıklar yaşanınca, kaçınılmaz rota sapması ortaya çıktı.
Kadrodaki futbolcular kaliteli olabilir. Kaliteli olmak; sahada koşmamaya, mücadele etmemeye, sahada aldığı paranın hakkını vermemeye engel değil. “Kalite” gözükenler; sezon başı 3 maçta topladıkları puanları, son 10 maçta toplayamadılar. KALPAR kendini kanıtlamış bir hoca. Kalpar hoca ne yapsın? Çıkıp kendi mi oynayacak?
Giresunsporlu alt yapıda genç futbolcular yıllardır yok sayıldı. Yeşil-beyazlılar hala gençlerine güvenmiyor, 1 Lig’de forma vermiyor. Öteki takımlardaki genç futbolcu gelişimlerini de görmüyor. Habire transfer düşünüyor.
Çürük yabancılar mı. Pırıl pırıl Giresunspor gençleri mi.? Güvendiğimiz gençler kimseyi mahcup etmez. Yeter ki sizler de güvenin! Yaşıyoruz yabancı ve sakatlıklar bataklığında Çotanaklar her geçen gün daha da batıyor. Kendilerine ait olmayanı reddetmeyenler, kendilerine ait olanlara yer açmalı. Alt yapıdan devamlı Giresunspor’u beslemelidir. Gençler forma bulmalıdır. Hiçbir şey yapmıyorsanız GS maçlarında 3 kez penaltıya sebep olan Ozan Kabak’ın şimdi bulduğu değeri görün bari! Kurtuluşun yolu Giresunlu gençlerdir. Yoksa kayıp yılla 2017-18-19-20…Devam edecektir.
Sakın kızıp-darılmayın ama. Bozbağ yönetimi 7 sezonda rekor transfere imza attı. İç transferleri de katarsak rekorun rekoru olur. 2019 Ocak ayında yapılacak ara transferi de katarsak, 150 transferin üzerinde olacak.
42 Yıldır Süper Lig yolu gözleyen Giresunspor taraftarlarından, 42 yıl önce doğanların torunları oldu. Saçları kırardı.
TFF’ye, hakemlere “ver yansınlar” da boşunadır. Kaybedilen puanları geri getirmeyecektir.
Her takım haksızlığa uğruyor. Haksızlığa uğrayan takımlar için ağzına kilit vuranlara, sıra kendilerine gelince onlar da kilit vuracaktır. Bizler kendimize bakmalıyız. Hata neredeyse önlem alıp tamir etmeliyiz. Yoksa Giresunspor ile şu aşamada MUTLU olmak zor!
Öyle transferler yapılmalı ki, az ve öz olmalı. Takıma katılanlar, HOCASINI, YÖNETİMİNİ göndermemeli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?