SİRKECİ VE EKİBİNDEN, İZMİR VALİSİ’NE SÜRPRİZ

SİRKECİ VE EKİBİNDEN, İZMİR VALİSİ’NE SÜRPRİZ

Haber:Emrullah Eşlik
Son zamanlarda adını pek çok kez duyduğumuz Sokak Ekonomisi Ekibi,Milletvekili Özcan Purçu ile birlikte İzmir’in,Pirazizli Valisi Erol Ayyıldız’ı ziyaret etti..Sokak Ekonomisinin İzmir özelindeki durumunun konuşulduğu toplantıda Vali Erol Ayyıldız Sokak Ekonomisi’nin vizyonunu ve misyonunu dinledikten sonra konuyla alakalı sorularını ve görüşlerini dinledi.
Sokak ekonomisi konusunda yaptığı çalışmalarla birlikte tüm dünyanın dikkatini çeken Dr. Osman Sirkeci ve Meclis’e giren ilk Roman Milletvekili olan Özcan Purçu ile beraberindeki ekip İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ı ziyaret etti.
İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Sokak ekonomisi konusunun Türkiye’nin önemli bir konusu olduğunu ve bu konuyu medyatik olay değil şehir yaşantısının önemli bir olgusu, realitesi olduğunu belirtti. Sokaklarda çalışan insanların kent yaşamına adapte olabilmesi için çalışma koşularının ücretsiz maske, eldiven dağıtarak gerek hijyenik gerekse iş sağlığı güvenliği açısından eğitimler verilerek çalışma koşullarının iyileştirilmesi optimum seviye gelmesi sağlanmalıdır. Bu konuda en büyük görev yerel yönetimlere düşmekle olduğunu ve bununla birlikte Dr. Osman Sirkeci’nin çalışmalarını Belediye ve Valilik ortak işbirliğiyle sağlanması konusunda destek vereceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?