SİS DAĞI YOLU İYİLEŞTİRİLMELİ

SİS DAĞI YOLU İYİLEŞTİRİLMELİ

Gazetemiz köşe yazarı Cahit Akdoğan bölgenin ünlü Sis Dağı yaylasına Giresun tarafından ulaşım yolunun iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.

Akdoğan, Giresun’un önemli yaylalarından biri olan ve Trabzon’lularla ortak kullanılan Sis Dağı yaylasına Giresun tarafından ulaşım yollarının bozukluğundan dolayı sürücülerin hiçbir özelliği olmayan yolu15 km. daha uzatarak Beşikdüzü Şalpazarı güzergahını kullanmak zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Sis Dağı’na ulaşımı sağlayan Eynesil- Ören Dizgine güzergahındaki Kaya Sis bölgesi ve Hamzalı Ovası çevresinde dünyada eşi benzeri olmayan 6 ayrı renkte bol miktarda muhteşem görüntüler oluşturan orman gülleri bulunduğunun altını çizen Akdoğan, yine aynı güzergahta kayın ve diğer yapraklı ağaçların sonbaharda başka çoğrafyalarda bulunmayan renk cümbüşüne dönüştüğünden bölgenin doğasever, fotoğraf sanatçıları ve ressamların akınına uğradığını kaydetti.

Doğa harikası manzarası Flora ve faunası ile zengin Eynesil Ören Sis Dağı yolunun bugüne kadar iyileştirilemediğinden sorunun kangren haline geldiğini belirten Akdoğan, “Bu yol problemini yöremiz coğrafyasına çok iyi bilen sayın valimizin önemseyip, çözümü için gereğini yapacağını umut ediyoruz. Yol’un bir an önce yapılması kamuoyunun beklentisidir” ifadesi ile yazısını tamamladı.

Akdoğan’ın yazısını yazarlar bölümünde bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?