Siyasette yeni aktör: Ali Babacan…

Siyasette yeni aktör: Ali Babacan…

🔥 Hayret!.. Yeni Parti kurma çalışmaları yapan Ali Babacan dün akşam bir TV’de ilk defa konuşuyor, fakat bugünkü (ne yandaş, ne de yoldaş) basının hiç birinre yer almıyor!..⁉️
🔥 Demek ki, bu basına göre Babacan’ın mesajlarının hiçbir haber değeri yokmuş!..⁉️
***
✅ Ahmet Davutoğlu’ndan sonra Ali Babacan da siyaset sahnesinde rol aldı…
✅ Uzun zamandır parti kurma hazırlığında olduğu söylenilen Ali Babacan ilk defa bir televizyonda halkla buluştu…
☑️ Bugüne kadar ses ve görüntü vermeyen, yazılı hiçbir açıklama yapmayan, adeta saman altında su yürüten, ne yaptığı merak edilen, Aralık ayı sonuna kadar partinin kuruluşunun tamamlanacağını söyleyen Sayın Babacan; bilinen parti liderleri profilinin aksine, bir liderden ziyade iyi bir organizatör, koordinatör profilini resmediyor…
☑️ Partide “tek adam” değil, ekip ruhunu önemsiyor…
☑️ Yumuşak ve ikna edici üslubu ile dış politika ve istisadî sahadaki uzmanlığının geniş halk tabanında (her parti ve her kesimden) güven ve teveccüh görecek bir intiba bıraktığını düşünüyorum.
🔥 Ali Babacan’ın söylemlerinin Ahmet Davutoğlu’nun söylemlerinden daha çok AK Parti’de iz bırakacağını ve AK Parti’nin onun söylemleri istikametinde politika değişiikliğine gidecğini tahmin ediyorum.
✅ Söylemler güzel, lakin o söylemleri hayata geçirecek, uygulayacak ekip önemli. Merkez ve taşra ekibini görmeden yapılacak herhangi bir yorumun pek anlamı olmayacaktır.
🔥 Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın ayrı ayrı parti kurma yerine tek çatı altında birlikte hareket etmeleri halinde daha geniş taban bulacaaklarına ve (şimdilik) iyi bir ana muhalefet partisi rolü üstleneceklerine inanıyorum.
✅ Fikir üreten, iktidarı murakebe eden iyi bir ana muhalefet partisi demek; aynı zamanda iyi bir iktidar partisi demektir.
✅ Bundan böyle ülkede daha ciddi bir muhalefet ve şahsiyetli bir siyaset başlayacak demektir.
Hem iktidara, hem muhalefete; dolayısıyla hem de ülkeye ve milletimize hayırlı olması dileğiyle…
Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
27 Kasım 2019 Çarşamba / 30 R.Evvel 1441

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?