SİZİ ADAM YERİNE KOYAN YOK!..

SİZİ ADAM YERİNE KOYAN YOK!..

„Bizi yok edecekler şunlardır;  İlkesiz siyaset,  vicdanı sollayan eğlence,  çalışmadan zenginlik,  bilgili ama karaktersiz insanlar,  ahlâktan yoksun bir iş dünyası,  insan sevgisini alt plana itmiş bilim,  özveriden yoksun bir din anlayışı“

YURTDIŞINDA yaşayan TÜRKLER  için OY HAKKI; 9 Mayıs 2012 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilerek kanunlaştı. 18/05/2012 tarih ve 28296 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak  RESMEN bu hak gecikmeli de olsa DÜNYA’nın dört bir yanına dağılmış olan  TÜRKLER’e verilerek yürürlüğe girdi.

Vee  31 Temmuz ile 2 Ağustos 2014 tarihleri arasında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk SİFTAH’ımızı yaptık. Daha sonra ise Milletvekili seçimleri ve referandumla devamı geldi.

Buraya kadar herşey güzel!.

Tepedekiler tarafından seçilenler, bizi yönetmeye talipler ve biz de HALK olarak  o seçilenleri MECBUREN seçiyoruz ya da seçmek zorunda bırakılıyoruz!.. Hem de kuzu kuzu!..

Buna da OKEY!..

HANİ YURTDIŞI AYRI BİR SEÇİM BÖLGESİ OLACAKTI!

SİZE yani AVRUPALI TÜRKLER’e dedilerki; „ Şimdilik bu kadarcıkla  yetinin. Ama çok yakında YURTDIŞI için ayrı bir SEÇİM BÖLGESİ oluşturacağız. Milletvekili sayısını da artıracağız.“

2012  tarihinden bu zamana kadar KÖPRÜ’nün altından çoookk sular aktı ve akmaya da devam ediyor.  En son HALK OYLAMASI için AVRUPALI TÜRKLER sandıklara hücum ettiler. Türkiye’de yüzde 51 EVET çıkarken onlar yüzde 70 EVET dediler!. Hem de yaşadıkları ülkelerin olumsuz tepkilerine rağmen EVET dediler!..

Neden EVET dediler?

Vatan, bayrak ve insan sevgisinden dolayı.

Avrupalı Türkler’de ki bu  tutku hiç bir şeye benzemiyor ve bunu tarif etmek te mümkün değil!.. Bunu anlamak için yıllarca  ANAVATAN’tan uzakta yaşamak gerek!..

Bana göre;  AVRUPALI TÜRKLER adı üzerinde yurtdışında yaşıyorlar ve yaşamaya da devam edecekler. Bu yüzden TÜRKİYE’de yaşayanların SİSTEM’lerini belirlemeye hakları olmamalı ya da bu konuda daha dikkatli olmalıydılar!…

Neyse efendim konuyu dağıtmadan TOPARLAYALIM!..

SİZE yani bize ne demişlerdi?; „REFERANDUM’dan sonra herşey daha çok güzel olacak!..“  Ve devam ettiler; „Milletvekili sayısını artıracağız ve Yurtdışını ayrı bir seçim bölgesi yapacağız. Sizler kendi milletvekillerinizi seçebileceksiniz.“

YAPTILAR!..

REFERANDUM’un üzerinden aylar geçti. EFENDİLER dediklerini yaptılar!..

Palan-pandıras MİLLETVEKİLİ sayısını 550’den 600’e yükselttiler!

Kimin için yükselttiler?

TÜRKİYE’de yaşayanlar için yükselttiler. İstanbul, Ankara veya İzmir’de  yaşayanlar için mevcut olan milletvekili sayısı yeterli değilmiydi?

Bence yeterliydi? Bu sayının artırılmasıyla ne olur?

HİÇ BİR şey olmaz!.. Ancak 50 kişi daha KIYAK EMEKLİ hakkına kavuşmuş olur o kadar!..

Zaten Milletvekillerinin mecliste doğru dürüst söz hakları ya da yaptırım güçleri yok!.. Tepedeki birkaç kişinin dudağının arasından çıkan sözlerle her şey olup bitiyor!..

OYSA  bu 50 kişilik artışın en azından yarısı YURTDIŞINA ayırılmalıydı!.. Zaten  Yurtdışındaki 3   milyonluk seçmenin matematiksel olarak en azından bir İzmir’in milletvekili sayısı kadar hakkı vardı! Yani hemen hemen 28 ile 30 milletvekili çıkaracak kadar oy potansiyeline sahipler!..

FAKAT yurtiçine yapılan bu 50 kişilik artışla AVRUPALI TÜRKLER yine unutuldular. Yine ADAM yerine konulmaldılar. Zira mevcut milletvekili sayısı 600’e çıkarıldı ve YURTDIŞI’nın ayrı bir SEÇİM BÖLGESİ olma konusu da OTOMATİKMAN kapatılmış oldu!..

SİZZZ  eyyy AVRUPALI TÜRKLER; seçimler de, referandumlar da iktidar lehine  yüzde 70 çekeceksiniz sonra da eskiden olduğu gibi yine ADAM YERİNE konulmayacaksınız!..

KARDEŞİM SİZ BUNU HAK ETTİNİZ!..

HER ZAMAN söyledim ve söylüyorum;  AVRUPALI TÜRKLER’in yapması gereken siyaset ya da kullanması gereken oy TÜRKİYE’nin ki değil, yaşadıkları ülkelerin ki olması gerek!.. MADEM dönmüyorsun ya da dönemiyorsun o zaman neden TÜRKİYE’de yaşayanların yaşam modellerine müdahale ediyorsun?

Neden sen belirleyici oluyorsun?..  Bırak orada yaşayanlar kendi kaderlerini kendileri belirlesinler!..

ÖNCE’den DÖVİZ MAKİNESİ’ydik şimdi de iktidar lehine OY MAKİNESİ haline getirildik!.. HAYIRLI-UĞURLU olsun demekten başka elimden birşey gelmiyor!..

ZİRA  alan-veren razı!..

YENEROĞLU ve DİĞERLERİ

Adı üzerinde AK Parti’nin İstanbul milletvekili  Mustafa Yeneroğlu GÜYA  Avrupalı Türkleri temsil ediyor!..

Bence etmiyor ve edemez de!.. Zira adı üzerinde o İSTANBUL MİLLETVEKİLİ. Metin Külünk neyse Yeneroğlu’da aynısı!..

Sayın Yeneroğlu ALMANYA’da yetişip, büyüdü, okudu ve çalıştı. Burayı çok iyi bildiği için GÜNDEM’le alakalı açıklamaları da o yapıyor.

Bana sorarsanız Sayın Yeneroğlu BAL YAPAMAYAN bir ARI’dır!..  Problemlerin tespitini  ve eleştirileri ben de yapabiliyorum!. Bunu uzun yıllardan beri Almanya’da yaşayan veya gündemi takip eden herhangi birisi de yapabilir. Bunun için Yeneroğlu’na hiç te  gerek yok!..

Yeneroğlu ÇÖZÜM makamındadır.  Çözüm üretebiliyor mu? İşte bütün mesele budur!.. Bu yüzden BAL yapamayan ARI diyorum!..

GELELİM olayın bir diğer tarafına; Arada sıra da AK Partili milletvekilleri AVRUPA arenasına gelip boy gösteriyorlar. Bunların arasında en çok sevilen de Metin KÜLÜNK’tür. Hatta ona Avrupalı Türkler’in ABİSİ diyorlar…

BANA göre hepsi VİTRİNE OYNUYORLAR!..

Hatta diyorum ki; sık sık Avrupa’ya gelen milletvekillerinin mutlaka Avrupa ile ya bir iş bağlantısı vardır ya da ileriye yönelik olarak böyle birşey planlıyordur!..

Yoksa ACI ama GERÇEK olan şudur; Avrupalı Türkler SAHİPSİZDİR!..

İşte bir kez daha gördük ve yaşadık!.. Milletvekili sayısı 600’e çıkarıldı ama hala yurtdışı ayrı bir SEÇİM BÖLGESİ yapılmadı!.. Tepedekiler işlerine gelen kanunları öyle kolay çıkarıyorlar ki sormayın gitsin!.. Ama sıra SİZE geldi mi oyunu RÖLANTİYE alıyor ve  bunu da gayet iyi başarıyorlar!..

Ne diyelim HELAL olsun!.. Zira; „at binenin, kılıç  kuşananın“

SON SÖZ olarak; „eşek olana semer vuran çok olur“

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?