Şoför Ve Yolcular, Yolcu Bekleme Kulübesi İstiyor

Şoför Ve Yolcular, Yolcu Bekleme Kulübesi İstiyor

  SEDAT KARAKAYA

Giresun şehir içi dolmuşçuları ve yolcular, yolcu bekleme kulübesi istiyorlar.

Şehrin bir ucundan bir ucuna sadece iki yerde bulunan yolcu durağının yeterli olmadığına işaret eden şoförler yetkililere seslendi.Adının açıklanmasını istemeyen iki şehir içi dolmuşçusu:

“Kapalı durak olması lazım.Yağmurda, karda, fırtına da yolcularımız için,korunabilecek oldukları kapalı durak yapılmasının  şart olduğunu düşünüyoruz. Bu manada Giresun Belediye Başkanımız sayın Kerim Aksu’dan bir an önce buraya kapalı bir yolcu bekleme kulübesini getirmesini istiyoruz.Birde bunun  haricinde Gedikkaya’dan ta ki Hükümet Konağı önüne kadar yolcu bekleme durağı yok.Böyle şey olur mu? Burada cami önünde bekleyen yolcularımız mağdur oluyor.Sadece Hükümet Konağı önünde kapalı kulübe var.Başka hiçbir yerde yok.Durak da olmayınca rastgele yoldan yolcu almak durumunda kalıyoruz.Bunun için düzenleme ve kulübe şart”şeklinde konuştular.

Caminin tuvalet bekçiliğini yapan duyarlı vatandaş ise kulübenin olmazsa olmaz olduğunu vurgulayarak başladığı sözlerine şöyle devam etti:

“Çünkü yaşlı kadınlar caminin abdesthanesinin merdiven basamaklarına oturuyorlar. Oturma yeri dahi yok burada.Vakıflar ile belediyenin ortaklaşa bir şekilde buraya kulübe yapmasını isteriz.Kim yetkiliyse oraya gitmek lazım.Belki belediyeye gitsek vakıflara yönlendirecek,vakıflara gitsek belediyeye yönlendirecek.Bakıyorum şemsiyesi olmayan insanlar ıslanıyorlar.Saçak altına saklanarak dolmuş bekliyorlar,hoş durum değil”diye konuştu.

Avrupa ülkelerinde klimalı durak olduğunu hatırlatan vatandaşlardan Filiz Aksu ise, “ Yağmur oluyor,kar oluyor,soğuk hava şartları oluyor.Burada bekleyen bir yolcu için büyük zorluklar yaşanıyor. Bildiğim kadarıyla bununla ilgili henüz bir çalışma duymadım.Sonuç olarak belediyemiz iyi çalışıyor.Umarım bu haberinizi dikkate alır diye düşünüyorum.Bir burada cami önünde bir de Hükümet Konağı’nın önünde var.Fakat buradaki de kapalı olarak değil,açık havada bekliyoruz.Yağışlı günlerde kaçacak yer arıyoruz.Belki bütçe meselesi pek bilgili değilim ama yapılmasının uygun olacağını düşünüyorum.Özel bir yer olmalı ve mümkün olduğu yerlerde olmalı”ifadelerini kullandı.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?