SOROS, ABROMOWİTZ, ROLÜ VE TÜRKİYE?

SOROS, ABROMOWİTZ, ROLÜ VE TÜRKİYE?

ABD hükümeti SOROS Vakıflarına bütçeden para aktarıyor ve SOROS da yabancı ülkelerde ABD. istediği şekilde Ülkelerde karışıklık çıkartıyor ve Ülkenin hükümetlerini değiştiriyor. Yunan haber sitesi PRONEWS de, “George SOROS un Balkanlarda Krallığı olduğunu, Yunanistan, Üsküp ve Arnavutluk Nasıl Kayboluyor?” başlıklı analiz haberde, Türkiye’deki Gezi Provokasyonunun ve 2018—2019 tarihli Ekonomik Krizin de mimarı gene finansör SOROS dur. Amerikalı milyarder SOROS un amaçlarını gerçekleştirmek için para yardımı yaptığı Balkan ülkelerdeki karanlık yüzü ve çalışmaları eleştiriliyor. George SOROS sadece zamanını harcayan bir milyarder değil. Jeopolitik durumları şekillendiren ve yalnızca Uluslara değil, AB gibi Ulusların koalisyonlarına da yeni ahlâk dayatan biri. SOROS un Balkanlar’a nüfuzu öyle bir noktaya ulaştı ki, şu anda tamamen Arnavutluk, Üsküp ve Karadağ’ı kontrol ediyor ve Yunanistan’daki etkisi çok yüksek seviyelere ulaştı. Macaristan dışındaki tüm Doğu Avrupa ülkelerinde çok fazla kontrol sahibi oldu. Yunan haber sitesi PRONEWS de, “George SOROS un Balkan ‘Krallığı’: başlıklı analiz haberde, Balkan ülkelerdeki karanlık yüzü ve çalışmaları eleştiriliyor. George SOROS Jeopolitik durumları şekillendiren ve yönlendiren güce erişmiş durumdadır.
SOROS un Balkanlar’a nüfuzu öyle bir noktaya ulaştı ki, şu anda tamamen Arnavutluk, Üsküp ve Karadağ’ı kontrol ediyor ve Yunanistan’daki etkisi çok yüksek seviyelere ulaştı. Macaristan dışındaki tüm Doğu Avrupa ülkelerinde çok fazla kontrol sahibi oldu. Arnavutluk SOROS tarafından “satın alındığı” aynı şartlar Üsküp için de geçerli, Karadağ söz konusu olduğunda, SOROS kendi bankasını bile kurduğunu söylemek yeterli. Yunanistan’ın mevcut eski hükümetlere gelince, birçok yönetici SOROS danışmanı pozisyonunda yer almaktadır. Yunan İnternetinin EMPERYAL Sansürünün ELLİNİKAHOAXLARIN ROTHSCHİL ve SOROS un Sponsor olduğu Uluslararası Bilgi Kontrol Ağına katıldığını belirtmek gerekir! ABD Kongresi tarafından fonlanan “Denge ve Denetleme Ağı” (DDA) adlı kuruluşla bağlantılı olduğunu söyledi. DDA, turuncu devrimlerin finansörü NATİONAL ENDOWMENTFOR DEMOCRACY (NED) desteklediği bir organizasyon. Bu kuruluşların CIA ile de bağlantılı olduğu öne sürülüyor. ABD’nin büyük paralar aktararak kurduğu NED’ çatısı altında kurulan Ulusal Demokrasi Enstitüsü (NDI) mali desteği doğrudan ABD Dışişleri Bakanlığı ve ABD Kongresi’nden alıyor. Bu kuruluşun Türkiye ayağı DDA. ABD Kongresi tarafından fonlanan organizasyon NED’ alt kuruluşu olan Ulusal Demokrasi Enstitüsü (NDI) ABD dışındaki ülkelerde sözde demokrasi projesi maskesiyle hareket ediyor. NED, 1983’te 40’ıncı ABD Başkanı Ronald Reagan’ın talimatıyla kuruldu. Reagan kuruluşun Misyonunu, “Dünya’daki demokrasi hareketlerine yardım etmek ve desteklemek” şeklinde açıklamıştı. Gezi İddianamesi ile SOPROS la bağlantıları ortaya çıkartılarak deşifre edilen TESEV ve Açık Toplum Enstitüsü gibi vakıfların yerini DDA gibi oluşumlar çeşitli STK’ları örgütleyerek Türkiye’de siyasete müdahale etmek istiyor. NED NATİONAL ENDOWMENTFOR DEMOCRACY 1980’li yılların başında kurulmuş. Amerika’nın Ulus devletleri tasfiye etmek için atağa geçtiği yıllar. Darbeler ve işgaller kadar, devletleri, toplumları içeriden ele geçirme atağının da hızlandığı yıllar. NED in Türkçesi Ulusal Demokrasi Vakfı, ama maşallah, demokrasi ihraç etmediği ülke kalmamış.
ABD. Dünyayı kendilerinin isimlendirdiği altı bölgeye ayırmışlar.
1- Afrika da 31 Ülke ve ayrı iki bölge
2-Asya da 13 Ülke ve üç ayrı bölge ile Çin de 4 ayrı bölge de
3- Orta ve Doğu Avrupa ile sekiz Ülke ve iki bölge
4- Avrasya da 9 Ülke ve iki bölge
5- Latin Amerika da 15 Ülke de
6- Türkiye’nin içinde olduğu Ortadoğu ve Kuzey Afrika adını verdikleri alanda 14 Ülkede faaliyet sürdürüyor.
Ülkelerin tümü, Amerika’nın hedefinde olanlar, nasıl yapıyor demokrasi ihracatını? İstihbarat topluyor, para karşılığında ajan devşiriyorlar. Kongreden ve Beyaz Saray’dan sürekli destek alıyor. Parayı Amerikan Kongresi’nin verdiğini açıkça yazıyorlar, bu örgütün başındaki Carl GERSHMAN “Fon görevini üstlenmeden önce, BM’nin Üçüncü Komitesi’ne ABD Temsilcisi ve kıdemli danışmanı olarak görev yaptı. Birleşmiş Milletler Amerika Birleşik Devletleri Misyonu Sosyal Demokratlar İcra Direktörü ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği görevini yürüten M. ABROMOWİTZ de NED in önde gelen isimlerindendir. SOROS la birlikte renkli devrimlerde adı öne çıkan ABROMOWİTZ aynı zamanda FETULLAH GÜLEN in de kefili. EDMONDS, ABROMOWİTZİN CIA yetkilisi olmasının çok ötesinde, hükümette çok etkili bir NEOCON İsrail dostu isim, Türkiye’deki “derin ABD devlet kullanarak, Orta Asya’dan Çin’e kadar Avrasya coğrafyasını karıştırmak için kullanan kişi olduğu bilinmektedir. 1989’da Baba Bush döneminde Türkiye’ye büyükelçi olarak atanan M. ABROMOWİTZ Afganistan’daki eroin trafiğinde de rol oynuyor-du. NED yani NATİONAL ENDOWMENTFOR DEMOCRACY adlı CIA kuruluşu yöneten ABROMOWİTZİN bir diğer özelliği de Uluslararası Kriz Grubu (ICG) isimli etki ajanlığı örgütünü, ünlü Spekülatör George SOROS ile birlikte kurmuş olmasıydı. Bu NED ve ICG, son 20 yılda Sırbistan’dan Ukrayna’ya, Kırgızistan’dan Gürcistan’a, İran’dan Mısır’a, “renkli devrim” hareketlerin de önemli roller aldı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?