Hasan SEYİS
Hasan SEYİS
hasanseyis@giresungundem.com
SOSYAL DEVLET VE CAN SİMİDİ VATANDAŞLIK MAAŞI
  • 0
  • 278
  • 08 Nisan 2020 Çarşamba
  • +
  • -

Sosyal devlet olarak Türkiye Cumhutiyeti kimliği taşıyan her Türk vatandaşına her ay 1.000.- Türk Lirası verilecek.
Kaynak gayrisafi millihasıla ve yer altı- yer üstü kaynaklarının karşılığında ( Ülkemizde kaynakların karşılığı 3 katrilyon dolar) %30-40-50 -60 şı Türk lirası olarak merkez bankası tarafından basılacak bu paraya Milli Türk parası denir. Bu paranın bir kısmı vatandaşlık maaşı olarak yediden yetmişe vatandaşlarımıza her ay ödenecek. Maaşlar hayat şartlarına göre ayarlanacak. Yani 83 milyon vatandaşımıza ödenecektir. Ekonomi harekete geçecektir. Devlete bu paralar katmadeğer olarak dönecektir.
Televizyonlarda konuşan, kopya çekenler siyasiler vatandaşlık maaşı ödeyeceklermiş. Adama gülmezler mi?!
2005 yılından beri Anadolu karış karış gezilerek ve Meltem TV grubunda anadolu insanımıza anlatıldı. Seçim dönemlerinde de diğer tv kanallarında anlatıldı.
Vatandaşlık maaşının ve milli ekonomi modelinin sahibi Prof.Dr.Haydar Baş’dan bahseden yok. Buna nankörlük, sağırlık veya nasipsizlik denir.
Bir kısım iktisatçı siyasiler ve ekonomisler televizyonlarda konuşuyorlar. Para basarsan enflasyon olur diyor. Bunlar iktisat ilmini ve ekonomiyi bilmiyorlar. Bunlar diplomalarını yırtıp yaksınlar.
Bunlar Emperyalist Ekonomi modeli olan Edilsimit-Keynes’ in ve Papaz Maltusu’n ekonomi modellerini savunuyorlar.
Bu ekonomi modellerinde kaynaklar sınırlı, ihtiyaçlar sınırsız diyor ve dünyayı haraca bağlıyorlar.
Halbuki Milli Ekonomi Modelinde ise kaynaklar sınırsız ve ihtiyaçlar sınırlı diyor. Milli Ekonomi modelinde kaynaklar insanların sosyal ve ekonomisini güçlü bir hayat yaşaması için kullanılması sağlanır.
Bir kısım siyasiler para basmak yerine, para sahiplerinden faizle para almak gerekir diyorlar. Allah bu anlayıştan ülkemizi korusun.
Çözüm Milli Devlet -Sosyal Devlet ve Milli Ekonomi modelinin sahibi Prof.Dr.Haydar Baş’dır.
Bu işin politikası yoktur.Milli birlik bu şekilde olur.
Allah nasip eylesin.
Adamın biri taş ustalığı yapıyormuş. Hayatı “Taş ver -Harç ver” diye geçmiş. Bir gün hasta olmuş ölüm döşeğinde yatıyor.
Arkadaşları gelmiş ona Ali -Veli son anında “Eşhedüenlailahe illellah ve eşhedü enne Muhammedun resulullah” de diyorlar.
Ali Veli diyemiyorum demiş ve taş ver-harç ver diye son nefesini vermiş.
Bizim siyasilerimiz ve iktisatcılarımız-ekonomistlerimiz tıpkı taş ustası gibi ağızlarına sosyal devlet ve milli ekonomi modelini Sahibi Prof.Dr Haydar Baş beyi ağızlarına alamıyorlar.
Tıpkı taş ver – harç ver misali televizyonlarda siyasiler ve iktisatcılar -ekonomistler para basarsan enflasyon olur diyorlar.
Faizle para babalarından borç para alıp ekonomiyi düzeltiriz diyorlar. Bu şekilde de siyasi hayatları sona erecek ve tarih de iyi anılmayacaklardır.
Gazeteci ve yazar olarak Meltem TV grubunu ( Mesaj TV-Kadırga TV- Av TV-Köy TV.) izlemiyorlar mı.
Ben bütün kanalları izliyorum ve değerlendirme yapıyorum. Hiçbirinde sosyal devlet ve milli devlet – milli ekonominin mimarı Prof.Dr.Haydar Baş ve kadrosundan bahsedilmiyor.
Milli ekonomi modelini dünyada örnek alarak Çin-Rusya-Hindistan-Almanya-Fransa-İspanya-İtalya -Norveç ve ABD. Ülkeleri bu korona virüstenden dolayı vatandaşlarına hibe usulü vatandaşlık maaşı olarak milyar dolarlar ve milyar avrolar dağıtıyorlar.Bunlar para basıyor ve enflasyon olmuyor.
Faizli borç para almak için (IMF ) Uluslararası Para Fonu’nun kapıların da çözüm arayanlar emperyalist güçlere hizmet ederler.Borç para alan emir alır.
BAĞIMSIMSIZLIK BENÎM KARAKTERÎMDÎR. EKONOMÎDE BAĞIMSIZ OLAMAYAN TAM BAĞIMSIZ OLAMAZ.
Çözüm Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve asrımızın dehası Prof.Dr Haydar BAŞ ve onun eseri Milli Devlet-Sosyal Devlet ve Milli Ekonomi modelidir.
Seyis’den söylemesi, yaşayan görür ve gören yazar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM