SP: “BELEDİYE, ÖZEL İDARE, KARAYOLLARI SINIFTA KALDI”

SP: “BELEDİYE, ÖZEL İDARE, KARAYOLLARI SINIFTA KALDI”

Başkan Öztürk,halkın sahipsiz bırakıldığını öne sürdü.

Saadet partisi İl Başkanı Ömer Öztürk bir basın açıklaması yaparak Giresun’da 31 aralık Cuma günü başlayan kar yağışı sonrası Belediye, Karayolları ve Özel İdare’nin sınıfta kaldığını söyledi.

Günler öncesinden yapılan uyarılara rağmen bir kriz masası oluşturulmadığını ve bu yüzden karla mücadele etmesi gereken kurumların sınıfta kaldığını belirten Ömer Öztürk; “31 Aralık Perşembe günü başlayan ve 2 gün boyunca yağan kar yağışı sonrası bugün 4. gün ve Giresun perişan bir vaziyette. Giresun Belediyesinin sorumlu olduğu cadde ve sokaklarda yürünmüyor. Ara sokaklara ambulans giremiyor veya çok zor giriyor. Göstermelik olarak atılan birkaç kürek tuz dışında ortada Belediye ekipleri yok. Giresun halkı kaderine terk edilmiş vaziyette kendi imkânları ile bir şeyler yapmaya çalışıyor. Esnaf kendi dükkânının önünü temizlediği için vatandaş dışarıda biraz olsun gezebiliyor. Kar yağışı öncesi Belediyeden yapılan açıklamada karla mücadele için ekiplerin hazır olduğu hiçbir aksaklığın yaşanmayacağı söylenmişti. Ama görüyoruz ki bütün bu açıklamalar şov amaçlıymış.” Dedi.

Belediye bu durumda iken diğer kurumlarında aynı sorumsuzluğu sergilediğini belirten Ömer Öztürk; “Karayolları ve Özel İdare kurumları da belediye gibi kör ve sağırları oynamaktadır. Karayollarının sorumluluğundaki ana yollar perişan vaziyette ve ilçelerden araç doğru dürüst çalışmamaktadır. Hakeza İl Özel İdareye bağlı köy yolları da aynı perişan vaziyettedir. 2 gün boyunca yağan kar sonrası Giresun bu hale geldiyse daha fazla kar yağışı sonrası olacakları düşünemiyorum. Şimdi bu 3 kurumun yetkililerine sesleniyorum.

Eğer pencerelerinizdeki perdeleri hala açmadıysanız lütfen pencerelerinizi açın ve dışarıya bakın ve Giresun’u ve Giresun halkını bu duruma düşürdüğünüz için ağlayın.

Ağlayın da belki vicdanınız sızlar, kalbinize bir merhamet gelir de ekiplerinizi seferber edersiniz. Yoksa Güneş açsın da karlar erisin diye dua etmekten başka bir çaremiz kalmıyor.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?