SP’den Stad Arazisinin Toki’ye Verilmesine İsyan

SP’den Stad Arazisinin Toki’ye Verilmesine İsyan

Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz ,Ordu Stad arazisini yeşil alan yaptırırken,Sp Giresun stadı için önemli öneriler sundu.

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, hem fındığımızın tanıtımına, hem de Giresun turizmine katkı sağlayacak ‘Yeni Fındık Pazarı’ ile ‘Yeni Kültür Merkezi’ için yer önerisi açıklaması yaptı.

Geçmişte ‘Fındık Pazarı’ olarak bilinen mevkiinin artık binalarla dolu olduğunu söyleyen Bektaş; “Bu yer geçmişte fındığın alınıp, satıldığı, fındık ile ilgili çeşitli materyallerin görücüye çıktığı, sadece fındık ticareti yapılan bir yer idi. Çok canlı fındık ticaret merkezi ve fındığın fiyatının belirlendiği borsa idi. Artık tamamen binalarla dolu olduğu için, eski özelliğini kaybetmiş durumdadır. Dünyanın en kaliteli fındığına sahip Giresun’da, merkezde olmak kaydıyla Fındık Pazarı için yeni bir yer yapılması zorunluluktur.” Dedi.

TOKİ’ye devredilecek olan Stadyumun ve kapalı spor salonunun bulunduğu arazinin Fındık Pazarı için en uygun yer olduğunu söyleyen Bektaş; “sosyal donatı ve yeşil alanlarla çevrilecek bu alan, Giresun’umuza yakışacak ‘Yeni Fındık Pazarı’ yeri haline getirilmelidir. Giresun Fındığı ve turizmi bu alanda yapılacak tanıtımlarla ve etkinliklerle hak ettiği değere fazlasıyla kavuşacaktır.” Dedi.

Ayrıca İl Özel İdaresine ait atıl durumda bulunan binanın bulunduğu yerin satılmamasını isteyen Abdülkadir Bektaş ve buranın Giresun’un ihtiyacı olan ‘Yeni Kültür Merkezi’ için en uygun yer olduğunu söyleyerek; “trilyonlarca lira para harcanarak yapılan bu binanın, atıl ve metruk durumu bizleri üzmektedir. Asıl üzücü olan ise buranın satılmak istenmesidir. Bizlerin vergisi ile yapılmış olan bu bina, satılmayarak Giresun’a ‘Yeni Kültür Merkezi’ olarak kazandırılmalıdır. Geleneksel El Sanatları, Tiyatro, Sinema, Resim kurslarının, Toplantı, Konferans ve Fuar salonlarının olduğu, bahçesinde her türlü kültürel, sanatsal faaliyetin ve etkinliğin düzenleneceği bir yer olarak yeniden dizayn edilmelidir.” Dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?