SPORA VE SPORCUYA KATKI SAĞLAYANLAR ONURLANDIRILDI

SPORA VE SPORCUYA KATKI SAĞLAYANLAR ONURLANDIRILDI

İlimiz protokolü ile çok sayıda davetli ve sporcunun katıldığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Tören Görele Halk Oyunları ekibinin gösterileriyle devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut, insanların spora kazandırılması, çocukların spora başlaması, gençlerin zararlı alışkanlıklardan kurtarılması için sporu sevdirme ve spor alışkanlığı kazandırmak, vatanını, milletini seven sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, gençlerimizde spor bilinci oluşturmak, spora yeni başlayan çocuklarımıza müsabaka tecrübesi kazandırmak için çalıştıklarını söyledi. Giresun’da sporun hakkettiği yeri alacağına, ailede spor yapan kişilerin artacağına inandığını belirten Bulut, gençlerimizi boş zamanlarında spor sahalarının yanı sıra Gençlik Merkezlerimizin gönüllü gençlik faaliyetlerine de davet etti.
İl Müdürü Bulut, ”Giresun’daki sportif faaliyetlerin, tesisleşmenin gerçekleşmesi ve sporun her branşının tabana yayılması için maddi ve manevi desteklerini bizlerden esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Muharrem KASAPOĞLU’ na, Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI’ na, Spor tesislerimizin yapımında büyük katkıları olan Sayın Bakanımız Nurettin CANİKLİ’ ye, Sayın Milletvekillerimiz Cemal ÖZTÜRK, Kadir AYDIN ve Sabri ÖZTÜRK beyefendilere, Sayın Belediye Başkanımız Kerim AKSU’ ya, uzun yıllar Giresun Amatör Sporuna hizmetleri bulunan ve kendi isteğiyle görevinden ayrılan Sayın Mehmet GÜNGÖR abimize, Amatör Spor Kulüpleri Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanı Sinan IŞIK beyefendiye, en önemlisi siz değerli gençlerimize, sporun her kademesinde görev alan kulüp yöneticilerimize, sporcuları-mıza, antrenörlerimize, hakem arkadaşlarımıza, Basın mensupları-mıza, spor müsabakalarının olmazsa olmazlarından siz değerli seyircilerimize şükranlarımı bir borç bilir hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlarım” dedi.
İl Müdürü Hasan Bulut’un konuşmasının ardından Amatör Spor Kulüplerine destek veren, bu uğurda emek harcamış ve ödüle layık görülen Sporun Enleri; ASKF Eski Başkanı Mehmet GÜNGÖR, Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, Belediye Başkanı Kerim AKSU adına Osman SÜLEYMANOĞLU, spora destek veren kamu kurum ve kuruluşları adına İl Emniyet Müdürü Fahri AKTAŞ, Görele Belediye Başkanı Tolga ERENER, Özel İdare Genel Sekreteri Hüseyin TAŞKIN, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul TOSUNOĞLU, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Hüseyin ASLANTÜRK, Amatör Spor Kulüpleri, Emektar Spor Adamları, Emektar Basın Mensupları, başarılı öğretmen, sporcu ve okullarımıza plaketleri Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI, Giresun Ak Parti Milletvekili Kadir AYDIN, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan BULUT ve değerli protokol mensupları tarafından verildi.
Ödül töreninin ardından Giresun’da faaliyet gösteren okullarımıza malzeme yardımında bulunuldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?