SPORU BİTİRMEYE Mİ ÇALIŞIYORSUNUZ?

SPORU BİTİRMEYE Mİ ÇALIŞIYORSUNUZ?

Espiye’deki sporcu velileri, ilçede dört yıldan beri görev yapan ve daha önce kayda değer bir spor faaliyetinin olmadığı Espiye’de 100’den fazla çocuğun spora başlamasını sağlayan, yetiştirdiği sporcularla, bölgesel yarışmaların yanında, Türkiye Şampiyonalarına ve Uluslararası yarışmalara katılmalarını sağlayan antrenörlerinin bu hassas süreçte ani olarak başka bir ilçeye görevlendirilmesine bir anlam veremiyorlar.
Konu ile ilgili olarak, bürokrasi ve siyasetçilerle görüşen veliler, kendilerine çelişkili açıklamalar yapıldığını, kabul edilebilir bir cevap alamadıklarını ifade ettiler.
Sporcu velileri adına temas ve görüşmelerde bulunan temsilciler den Döndü ŞAHAN şu ifadelerde bulundu;
“Benim oğlum da diğer bir çok çocuğumuzla beraber dört yıldan beri Karate Sporuyla uğraşıyor. Bu süre içerisinde çocuğumda çok güzel gelişimler oldu. Fiziksel olarak Sağlam bir vücut yapısı kazanırken, Okul yaşamında ve sosyal yaşamında da güzel gelişmeler oldu.
Oğlum diğer bir çok arkadaşları gibi, 2-3 kez Türkiye Şampiyonasına katıldı. Hocamızın içten ve fedakâr çalışmalarıyla birlikte çocuklarımızın kendilerine güvenleri gelişti. Geleceğe dair güzel hedefler oluşturmaya ve bu yolda düzenli bir şekilde çalışmaya başladılar. Disiplinli ve istikrarlı çalışma alışkanlığı kazandılar. Şimdi Spor İl Müdürü çıkmış, ben bu hocayı başka yere gönderiyorum diyor. Güya, sporu yaygınlaştırmak için yapıyor muş!
Bizim anlamadığımız, bu Pandemi sürecinde, özellikle çocuklar için çok hassas olan bir dönemde, kurulu bir düzeni bozarak, burada yıllardır verilmiş olan emeği yok sayarak böyle bir uygulama yapmanın asıl amacı nedir? Espiyeli çocukları harcamak bu kadar kolay mı? Bir tarafta sporu yayacağınızı iddia ederken, diğer tarafta 70-80 çocuğu ortada bırakıyorsunuz. Espiye’nin kadrolu antrenörünü alıp başka yere veriyorsunuz, sonra da göstermelik olarak buraya emaneten birini görevlendirmiş gibi yapıyorsunuz. Biz bile yıllardır çocuklarımızla birlikte bu sporun içinde bu sporun özelliklerini öğrendik. Bu sporda, hoca değişikliğinin çocukları olumsuz etkilediğini biliyoruz. Siz bunu bilmiyor olamazsınız. Bir an önce bu yanlıştan dönülmesini, Espiye’nin hocasının sporcularının başında kalmasını istiyoruz. Bu işin peşini bırakmayacağımızın bilinmesini istiyoruz.”
Diğer bir sporcu velisi, Tuncay Çetin’ de şu açıklamaları yaptı;
“Benim çocuğumda 2 yıldan beri Tarık Hocadan Karate dersi alıyor. Hocasını ve kurs ortamını severek spor yapıyor.
Ancak bu son gelişmeler çocuklarımızın psikolojisini çok etkiledi. Çocuklarımız hayata küsmüş gibi oldular. Artık spor yapmak istemiyorlar. Hocamızın kendileriyle çok güzel bir iletişimi vardı. Şimdi geçici görevlendirilen hocayı daha önce katıldıkları yarışmalarda tanıyorlar ve kendisi ile çalışamayacaklarını düşünüyorlar. Yeni hocanın çalışma şeklinin çok farklı olduğunu söylüyorlar. Bizim istediğimiz çok zor bir şey değil ki.
Spor Müdürü Şebinkarahisar’a pekâlâ başka bir hoca gönderebilir. Neden illa burada yıllardır emek vermiş, bir düzen kurmuş hocayı alıyorsunuz? Doğal olarak aklımıza farklı sorular geliyor. Asıl amacınızın spor falan olmadığını düşünüyoruz. Yoksa, burada aktif olarak devam eden bir çalışma var. Sporcular, aileler buradaki çalışmalardan oldukça memnun. Bu durumda buradaki düzeni bozmaya çalışmamızın mantıklı bir izahını bekliyoruz. Öyle, siyasetçilere başka, bürokratlara başka, uyduruk iddialarınızı ciddiye almıyoruz. Devlette işler uydurma iddialarla yürümez. Eğer biraz vicdanınız varsa, yaptığınız işe saygınız varsa bu yanlıştan dönün. Bizim çocuklarımızın geleceği ile oynamayın. Bunun vebalini ödeyemezsiniz. Biz İlimizi yönetenlere de sesleniyoruz. “İnsanların emekleriyle, hayatlarıyla oynanmak bu kadar kolay olmasın. Koltuk sahiplerinin bu kadar keyfi uygulamalarına müsaade edilmesin. Lütfen bizim ve Çocuklarımızın feryadına duyarsız kalmayın…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar