SU ZAMMINA TEPKİ

 SU ZAMMINA TEPKİ

Bektaş” Pandemi şartlarında temizliğin büyük önem taşıdığı dolayısı ile su sarfiyatının iki kat arttığı bir dönemde bu zammı anlamak mümkün değildir”dedi

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Belediye Meclisinde alınan su ve katı atık zammını eleştirirken tazminatları ve mesaileri ödenmeyen belediye çalışanlarını da tekrar hatırlattı.

Bektaş yaptığı açıklamada; “Giresun Belediye Başkanı Sn. Aytekin Şenlikoğlu belediye seçimleri öncesinde “Su fiyatlarında indirim yapmak için geliyoruz” diye vaatte bulunmuştu. Yapılan geçici indirimin ardından Belediye Meclisinde yapılan bütçe toplantısında CHP grubunun olumsuz oylarına rağmen ne yazık ki suda % 10 civarında, katı atıkta % 42 civarında zam yapılmasına karar verilmiştir.

Pandemi şartlarında temizliğin büyük önem taşıdığı dolayısı ile su sarfiyatının iki kat arttığı bir dönemde bu zammı anlamak mümkün değildir.

Bu karara oy verenler aylardır dükkânlarını açamayan, siftah yapamayan Giresun esnafına, kısa çalışma uygulaması nedeniyle eksik ücretle ailesini geçindirmeye çalışan işçilere, tazminatı ödenmeden işten çıkartılanlara, defalarca karşılaştığımız ve günlerce süren su kesintileri ile boğuşan tüm Giresun halkına zammı reva görmüşlerdir.

Tepede ekonomi uçuyor diye masallar anlatıp yerelde elektrik pahalı diye zam yapanlar aynı kadrolardır. Bırakın işçi çıkarmayı ödenmeyen tazminatları bile ödeyeceğiz deyip,seçimden sonra işçi çıkaran, mevcut işçilerin fazla mesailerini bile yatırmayanlar aynı kadrolardır. Suya indirim için geliyoruz deyip o bir seferlikti, yaptık bitti diye geçiştiren de aynı kadrolardır ve bunları Giresun halkı çok iyi görmektedir.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?