SÜPER LİG 18 TAKIMLA OYNANACAK !

SÜPER LİG 18 TAKIMLA OYNANACAK !

Yayıncı kuruluşa gündeme dair açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig için hedeflenen takım sayısını duyurdu. Özdemir, “Süper Lig’de ana hedefimiz bence 18 takım olmalı. 20 takımla bile sıkışık olacağı görünmekte. 1. Lig’in de 18 takımla olması gerektiğini düşünüyoruz. Şu anda çalışmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Var sistemi, maçların seyircili oynanması durumu  ile ilgili ise şu açıklamalarda bulundu :

“VAR SİSTEMİ, VAZGEÇİLMEZ BİR NOKTA OLMALIDIR”

“VAR sistemi 3. yılını tamamladı, her yıl daha iyiye gidiyor. Kimse kalkıp VAR kötüye gidiyor demesin. İngiltere, İspanya, Almanya, İtalya ve Fransa’nın istatistikleri de, bize yakın. VAR sistemi, vazgeçilmez bir nokta olmalıdır. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bu konular tartışılıyor. VAR kadrolarının yetişmesi de kolay değil.”

“MAÇLARI DÜŞÜK KAPASİTEDE SEYİRCİYLE OYNATMAK İSTİYORUZ”

“Ağustos ayının ortasında başlatacağımız ligi, kademeli olarak seyircili oynamak istiyoruz. Hedefimiz seyircili oynatmak. Belli sayıda seyircili oynatırsanız, o yetki kulüplerde olacaktır. Biz de TFF olarak rahat edeceğiz. Ana hedefimiz, sayılar düşmeye devam ederse, aşılama sistemi başarılı olursa, maçları düşük kapasitede seyirciyle oynatmak istiyoruz”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar