SÜRAL NET  KONUŞTU

SÜRAL NET  KONUŞTU

Memur-Sen Giresun Şube Başkanvekili Kerim Süral,pandemi ile ilgili mücadelede emekleri olan herkese teşekkür etti

Süral”Pandeminin hayatımıza taşıdığı bu kavrama tek kelimede “Kısıtlama” diyoruz. Ancak derinliğine indiğimizde çokça maddi ve manevi sıkıntı, çokça sevdiklerimizden ayrılık, çokça alışkanlıklarımızdan vazgeçiş, çokça özveri ve çokça fedakarlık anlamına gelen bu kavramdan kurtulmak ve aslında normal olmayan mecburu yeni normale dönmek yediden yetmişe tüm milletimizin ortak arzusu.
Malumunuz Cumhurbaşkanımız öncülüğünde Türkiye’miz pandemi ile tarihte gururla bahsedeceğimiz bir mücadele örneği sergilemektedir. Bu mücadelenin başrol kahramanları: tüm fedakarlıkları ile canlarını, kanlarını ve hatta sevdiklerinin hayatlarını bile ortaya koyarak mücadele etmesine rağmen bu emeğinin karşılığını hiçbir zaman tam anlamıyla alamayan SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ… Bu mücadelenin öncü neferleri: yaz kış, gece gündüz, şehir kırsal demeden asli görevi olan asayişe ek olarak cefakârca filyasyon ve karantina çalışmalarını sürdüren, Vefa Sosyal Destek ekiplerinde muhtaç vatandaşlarımızın ilaçlarını ve ihtiyaçlarını mesafe gözetmeksizin ulaştıran KOLLUK KUVETLERİMİZ – EMNİYET VE JANDARMA MENSUPLARIMIZ… Ayrıca sabahın sekizinden akşamın dokuzuna canlı dersler ile ekran başında öğretmeye devam eden kıymetli eğitimcilerimiz, evde tüm imkansızlıkları aşarak derslerini takip etmeye çalışan sevgili çocuklarımız, dükkanı kapanmasına, iş yapamamasına rağmen “Bu günümüze şükür” diyerek devletinin ve milletinin yanında olan vefakar esnafımız ve daha niceleri… Bu mücadelenin azim taşları olarak tarihe geçecek bir fedakârlık gösterdiler.
Nihayetinde aşı ile yaklaştığımız mutlu son ve tünelin sonunda görülen ışık, biraz mutasyon ve virüsün türevlenmesi ile ama daha da çok bir takım duyarsız vatandaşların bencilliği ve cehaleti ile gölgelendi. Tüm bunların üzerine Temizlik Maske Mesafe reçetemiz sadece süslü pankartların üzerinde kalınca ve caydırıcı olması gereken tedbir uygulamaları zamana ve insana göre esnetilince güzel ilimiz Giresun’umuzun da içinde bulunduğu Karadeniz illerimiz “Çok Yüksek” bir risk ile karşı karşıya kaldı. Aştık aşıyoruz dediğimiz derede adeta sele kapıldık ve hızla artan vaka sayıları ile zaten kısıtlanmış olan hayatımızın içine iyice sıkıştık.
Memur Sen olarak çağrımız odur ki; hızla normale dönmek, kapanan işletmeleri açarak esnafa ve vatandaşa can suyu vermek, okullarına hasret çocuklarımızı kaliteli ve nitelikli yüz yüze eğitime tekrar kavuşturmak ve en önemlisi de kelle koltukta cansiperane mücadele eden sağlık çalışanlarımızı, emniyet ve jandarma mensuplarımızı sağ salim feraha kavuşturmak için irade sahiplerinin ellerindeki tüm imkanları seferber etmeleri gerekmektedir. Kurallara uymayanlara gösterilen haddinden fazla müsamaha ve genelgelerde belirtilen esasların tam anlamıyla uygulanmaması, üç haftadır daha da kötüye giden istatistiklere rağmen gevşeme ve rahatlama anlamına gelecek yeni tedbirler, ilimizi ve insanımızı şu anki vahim tablodan uzaklaştırmaktan çok uzaktır.
Bu duyarlılık ve hassasiyetle, ilimizi öncelikle düşük riskli sonra da tamamen temiz bir tabloya taşımak ümidiyle en yukarıdan başlayarak tüm yetkililerin bizleri sağlıklı ve huzurlu günlere hızla taşıyacak inisiyatifleri almaları en öncelikli ve haklı beklentimizdir”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?