SÜRTÜŞME VE SICAKLAR

SÜRTÜŞME VE SICAKLAR

İki cismin birbiriyle sürtüşmesinden ısı meydana gelir. Bu sürtüşme neticesinde etrafa kıvılcım, ısı ve alevler yayılır.

Şu an devletimizin başında bulunanlar ve devletimizi yönetenler gerek ana muhalefet partisi ve gerekse kendileri dışında kalan tüm muhalif guruplarla içeride; Katar hariç tüm dünya ülkeleri ile yurt dışında sürtüşme halindeler.

Sürtüşmenin şiddetinden olsa gerek batı yörelerimizde bulunan illerimiz ve Güney Doğu bölgelerimiz kızışıyor. Güneşin de fırsattan istifade etmesi ile alev alev yanıyor. Zaman zaman ısınan havadaki sıcaklıklar 40 -60 dereceleri gösteriyor.

Sürtüşmeden sıçrayan ve etrafa yayılan kıvılcımlar cennet vatanımızın yemyeşil köşelerinde konuşlanmış ormanlarımıza bulaşıyor. Ege, Akdeniz Bölgeleri’ndeki çamlık ve ağaçlık alanlarımız alev alev yanıyor.

Devletin başı devam ede gelen iç huzuru bozmak,iç sürtüşmeleri hızlandırmak,çatışmalardan siyasi rant sağlamak maksadı ile her gün en az üç dört yerde yüksek perdeden konuşuyor da konuşuyor.,önüne geleni suçluyor;sağa sola laf sokuyor.”Susmak yok yola devam” diyor.

Üzerinde kurgulanan ve bitmeyen atışmalara Anadolu bile zor dayanıyor. Ara sıra ufak tefek sallanıyor.

Sürtüşmenin iç göstergeleri sadece orman yangınları, depremler, hava sıcaklıkları değil. Bakıyorsunuz enflasyon oynak; daima yükseliyor.Paramızın değeri aşağı doğru iniş trendine giriyor.Sebze,meyve ve hububat üretimi düşüyor.Fındık dallarına pas vuruyor ve dallar kurumaya başlıyor.Denizlerde çeşit çeşit balıklar ölüyor.Ovalarda yeşillik alanlar yok edilip yerine sarı,gri ,boz binalar dikiliyor.

İç sürtüşmeden kasasını dolduranlar da türedi.Bu dünyada yiyemeyeceği kadar malı ve parayı nüfusuna geçirenler var.Adamın tıkıştırdığı bu paraların milletin vergileri ve hazinede tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı olması da cabası oluyor.

İç sürtüşme ve çekişmeler böyle sürüp giderken dış işler nasıl.Başta belirttik.Katar diye bilinen cüssesi küçük,servetinin namından şanı büyük bir Arap ülkesi hariç, omuz vuramadığımız bir ülke kalmadı.Irak,İran,Suriye,Rusya,ABD,AB Ülkeleri başta olmak üzere tüm bölge ülkeleri ile en az birer kez toslaştık. Ne yazık ki her toslaşma neticesinde kırılan ve zedelenen kafa bizimki oluyor.Ondan sonra yıllarca başımız ağrıyor;Sersemleşiyoruz.

Bazıları diyecek ki ;”olsun,biz böyle emekleye emekleye yol almaktan memnunuz.”Sanki bu geminin içinde hep siz varsınız.Yahu bizlerin çalkalana çalkalana midelerimiz boşaldı.Ailelerimizden aldığımız terbiye,İnancımızın yaptırımları ve genel ahlak kurallarına çok dikkat eden bireyler olarak, sizler gibi aşırmayı bilmediğimizden yedeklerimiz de kalmadı.

Arkadaş millet bu sürtüşmelerden,kışkırtmalardan,aşırı sıcaklardan bunaldı.Tez vakit Akdeniz,Ege ve Marmarayı terk edip Karadeniz’e sığının.Artık bundan gayrı sizi yakarsa da Karadeniz yaksın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?