Susuzluk tarih mi oluyor?

Susuzluk tarih mi oluyor?

Aksu Projenin detaylarını açıklandı.

Giresun Belediyesi tarafından 2013 yılında hazırlanan ve 2015 yılında teknik onay alan Avrupa Birliği (AB) Altyapı Entegre Su Projeleri kapsamında, Teyyaredüzü Mahallesi Batlama Mevkiinde yapılması planlanan Atık Su Arıtma Tesisi Projesi halka tanıtıldı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, toplantı öncesi proje koordinatörleri ile yaptığı değerlendirmede, çevre sorunlarının giderilmesinin önemine vurgu yaparak; “ Giresun engebeli bir arazi yapısına sahip. Bu nedenle tüm çalışmalar başka bölgelere göre oldukça yüksek maliyetler getiriyor. Atık Su Arıtma Tesisi tamamlandığında uluslararası normlara uygun, gelecek 50 yılın ihtiyaçlarını karşılayacak bir sisteme kavuşmuş olacağız. Bu projenin devamını getireceğiz. Hepinizin katkılarına teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Nikah Salonunda yapılan tanıtım toplantısında proje koordinatörleri sunum yaptılar. Proje hakkında bilgi veren Peyzaj Mimarı ÇED uzmanı İrem Özonat, söz konusu proje ile Giresun Belediyesi’nin atık su kollektörü, atık su şebekesi ve atık su arıtma tesisi ihtiyacının karşılanacağını söyledi. Proje Koordinatörü Şule Mansur, Giresun Atık Su Arıtma Projesi’nin üç boyutlu sunumunu yaptı..2017 yılında ihale aşaması, 2018 inşaata başlanıp, 2020 yılında tamamlanacak proje 2021 yılında devreye girecek. İlk aşamada 25 kişi istihdamı planlanmaktadır. Projenin yaklaşık maliyeti ise 32 Milyon EURO olarak öngörülmektedir.”

Giresun Atık Su Arıtma Tesisi tanıtım toplantısına Belediye Başkan Yardımcıları Murat Ersoy, Sedat Karabıçak, Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak, Su ve Kanal İşleri Müdürü Ozan Faik Kılıç, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Baş, Proje Koordinatörleri, belediye yetkilileri ve vatandaşlar katıldı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?