T.C. BULANCAK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/2 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BULANCAK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/2 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İli, Bulancak İlçesi,İsmetpaşa Mah. 91 Ada, 74 Parsel parsel,2.491,71 m2
Fındık bahçesi, imar planı içerisindedir. Ayrık nizam 5 kat konut alanında kalmaktadır. Taşınmaz üzerindeki A nolu yapı Yığma olarak inşa edilmiş olup 2 katlıdır.Zemin kat Depo 1, kat Mesken olarak kullanımaktadır.1. Kat mutfak oturma odası,2 yatak odası hol , banyo ve tuvaletlerden oluşmaktadır.ısınma şekli sobalıdır.çatı ahşap üzerine galvenizli sacdır. B nolu yapı betonarme ve yığma karışımı olup 2 katlıdır.dubleks meskendir. Zemin kat mutfak, oturma odası ve hol,1. Kat ise yatak odaları,hol ve banyodan oluşmaktadır.iç ve dış cephe duvarları boyalı ve sıvalıdır.Taşınmazın bulunduğu yapı adasında alt yapı hizmetleri tamamlanmamıştır.
Kıymeti : 546.217,15 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi
1. Satış Günü : 18/01/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/02/2021 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : BULANCAK CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/12/2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar