T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ 2018/9029 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ 2018/9029 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 1318 Ada, 336 Parsel, NİZAMİYE Mahalle/Köy, İkinci Kat 7 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz şehir merkezine, Karadeniz Sahil yoluna, şehir içi yollara, konut-ticaret alanlarına ve dolmuş hattına yakın konumda olup belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır. Satışa konu daireninin brüt inşaat alanı 95 m² olup mutfak, salon, 2 adet yatak odası, hol, wc, banyo ve 2 adet balkon kısımlarından oluşmaktadır. Mutfak mahalinde mutfak tezgahı, tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar bulunmaktadır. Taban kaplamaları mutfak, salon, yatak odaları ve hol laminant, wc, banyo, ara hol ve balkonlar seramik kaplamadır. Doğalgaz tesisatı hazır olan bağımsız bölümün keşif tarihinde ısınması katı yakıtlı soba ile sağlanmaktadır. Taşınmaz 21-30 yıllık bir yapı olan ana yapı asansörsüz ve doğalgazlı ısıtma sistemlidir.
Adresi : Nizamiye Mahallesi Mesut Civelek Apt. Giresun Merkez / GİRESUN
Kıymeti : 122.000,00 TL – KDV Oranı : %1 – Ana Taş. Yüzölçümü : – Arsa Payı : 95/908
İmar Durumu : Var
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/03/2021 günü 14:30 – 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/03/2021 günü 14:30 – 14:35 arası
Satış Yeri : Giresun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu – Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklardır, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9029 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İş bu satış ilanı, İİK 127. Maddesi gereğince, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.06/01/2021

Yaşar ÖZAY
İcra Müdür Yardımcısı
174894
(e-İmzalıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?