T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ 2019/422 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. GİRESUN İCRA DAİRESİ 2019/422 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Giresun İl, Merkez İlçe, 175 Ada, 10 Parsel, HACIHÜSEYİN Mahalle/Köy, 1. BODRUM KAT, KONUT NİTELİKLİ, 4 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz şehir merkezine,Karadeniz sahil yoluna,şehir içi yollara, konut-ticaret alanlarına ve dolmuş hattına yakın konumda olup belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır.Bağımsız bölümün bulunduğu yapı ana taşınmaz üzerinde Met Apartmanı olarak adlandırılan,onaylı projesine göre 3 adet bodrum kat,1 adet zemin kat,5 adet normal kat ve 1 adet çatıdan oluşan karkas bir yapıdır.Dış kapısı demir doğrama,dış cephesi sıvalı ve boyalı,pencereleri PVC esaslı plastik doğrama ,çatısı sac ile kapatılmıştır.21-30 yıllık bir yapı olan ana yapı asansörlü ve doğalgazlı ısıtma sistemlidir.1. bodrum kat,4 nolu bağımsız bölüm ana yapının giriş kısmının sol tarafında yol kotundadır.Keşif tarihinde mesken olarak kullanılan bağımsız bölümün onaylı projesine göre brüt inşaat alanı 72,28 m’ olup antre,mutfak,oturma odası,2 adet yatak odası,holü,wc, banyo ve balkon kısımlarından oluşmaktadır.Mutfak mahallinde mutfak tezgahı,tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar bulunmaktadır.Taban kaplamakarı mutfağın bir kısmı,antre,hol,wc ve banyo kısımlarında seramik kaplama,mutfağın bir kısmı,oturma odası ve yatak odalarında laminant parke kaplama,balkonda mozaik kaplamadır.Balkon korkuluğu parapet üzerine demir korkuluk şeklinde imak edilmiştir.Dış kapısı çelik ve iç kapıları ahşap kapı olan bağımsız bölümün pencereleri çift camlı PVC esaslı plastik doğramadır.
Kıymeti : 105.000,00 TL – KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf – Ana Taş. Yüzölçümü : 181,32 m2 – Arsa Payı : 8/206
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı bitişik nizam 6 katlı konut alanındadır
Kaydındaki Şerhler : Diğer : tapu sicil kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/03/2021 günü 10:15 – 10:20 arası
2. Satış Günü : 29/03/2021 günü 10:15 – 10:20 arası
Satış Yeri : Giresun İcra Müdürlüğü Mezat Salonu – Kale Mah. Eşref Dizdar Cad. No:22 MERKEZ / GİRESUN
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklardır, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/422 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.
7- İş bu satış ilanı, İİK 127. Maddesi gereğince, satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.06/01/2021

Eyüp ŞAHİN
İcra Müdür Yardımcısı
151168
(e-İmzalıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?