TAHSİN AKTAŞ; ” GİRESUN ÇOCUKLARINI DESTEKLEYECEĞİZ”

TAHSİN AKTAŞ; ” GİRESUN ÇOCUKLARINI DESTEKLEYECEĞİZ”

Röportaj; Zeki AL

Giresun 28 Çotanaklar Derneği Genel Sekreti Tahsin AKTAŞ’ı Giresun camiasında tanımayan yoktur..

Tahsin Aktaş ile biribirinden değerli 3-5 arkadaşı, yıllarca Giresunspor’un arkasından koştu. Aktaş Giresunspor taraftarlarına, siyasilere, kurum amir ile çalışanlarına, belediye ile görevlilerine caddede, sokakta, bağda, bahçede, sahilde, yaylada, karda, kışta Giresunspor’un armasını işaret etti..

Futbol camiasında Giresun dışında da bir SİMGE  oldu…

Yıllarca Giresunspor’u SÜPER Lig’de görmek istediğini kurtlara-kuşlara, ağaçlara-çiçekere, gelene-gidene ilan etti..

44 yıl sonra mutlu sona ullaştı. Duygularını gazetemize döktü.

Bakın neler söyledi ?

Zeki AL: Tahsin kardeşim bu takımın  1.yılında taraftarlarına sıkıntı  yaşatmasını istemezsin. Hele düşme  postasına yaklaşmasını  görmek  bile istemezsin..Tranferler yakılacak.

Yabancı olarak Giresunspor’da kimleri görmek  istersin?

T.Aktaş: Öncelikle gönlümden geçen  Yabancı olsun Giresunlu ve yerli ile öteki  takımlardan futbolcular var.

** Yabancılardan Sergio, Balde, Diarra kalmalı..

** Erolcan, Onurca Piri’yi görmek isterim. Eren bu takıma  çok  katkı  sağladı. İsteyenlerı de var.. Şu  anda Onurcan Piri. FB’nin radarında..Çok gururlandım. Bizim çocukların  kimseden aşağı kalır yanı yok..Fazlası var..Yeterki sahada süre  verilsin..

** Hakan Keleş hocamı da yeri gelmişken

kutlarım..Giresunlu gençleri öteki  hocalar gibi görmemezlik yapmadı . Süre  verdiklerinde ısrar etti hepsini de parlattı

** Onurcanda ve öteki kalecilerde Türkiye’nin sayılı Kaleci Antrenörleri arasında yer alan İsmail Güney’in büyük emeği var..Kendisini tebrik ederim. Baska takımları calistirirken de  başarıları hep bizleri gururlandırmıştır. Hakan hoca da Genç  Giresunlu futbolcuların önünü açtı..Devamını geleceğini umuyorum..

** Öteki takımlardan gönlünden geçen  GS’lı Oğulcan. Olur mu bilmem..

Zeki AL: Yönetim biraz ağır davranıyor  gibi gözükse de sizce bu gidiş nasıl?

T. AKTAŞ; Bu gidiş iyi. Yönetimin istişare  yaptığı bazı futbolcular var..Fiyat yükselmesin diye açıklamıyorlar. Bizler yönetime güveniyoruz. En zor durumda geçen sezon neler yaptıklarını  gördük ..İki Hakan sırt sırta verdi.

Hiç umulmadık zamanda Çotanakları Süper Lig’e taşıdılar. Bunu 44 yıl içinde  yüzlerce yönetici ile onlarca başkan  başaramadı ..

Zeki AL; Giresunspor bu ligin en garip takımı. Şu an en değerli varlığı Çotanak  Stadı..Rakiplerinin çoğu Büyükşehir. Giresun ile Rize küçük şehir. Rize’nin arkasında ağaları kuvvetli..Giresun dışardan kimsesiz, sahipsiz gibi görünüyor. * Taraftar Gruplarına,

* STK’na, * Taraftarlara büyük görev  düşüyor..Giresunspor’a “Çam sakızı, çoban armağanı” nasıl destek olurlar ?

T. AKTAŞ: Giresunlu zengin iş adamları var. Artık taşın altına elini sokmaları  lazım .Eskişehir, Denizli, Erzurum, gibi Giresunspor’u son sıralarda  görmek  onları da üzecektir. Bir an evvel harekete geçerek gerçek desteği vermelidirler. Bir tek yönetimimle bu gemi yürümez..Rakip takımlar örnek.Taraf az-çok bu takıma desdek verdi..Spor gurup dernekleri  Giresunspor’u yıllardır deplasmanda da takip etti. Yine üzerine düşen görevlerini yapacaklardır..Gurbette Federasyonum, Derneğim, Dernekler Birliğiyim, Konfederasyonum, Platformum diyen STK var..Hepsinin baş  harfi Giresun..Eeee..Daha dürşünmeye gerek var mı?  Bu ilin adını kullanan bu takıma  yardım etmeyecekse..Oteki iller mi edecek? Bunlar da edecekler..Etmezlerse, neden etmediklerini bu sayfadam sorarız..Giresunspor’umuza ilk yılda bir hayli destek bekliyoruz..İmtıhan vereceğiz.

Zeki AL: Belediye, Valilik, Üniversite, Fındıkçı, Kaymakamlık, Beldelerden kaynak olarak beklentin var mı?

T. AKTAŞ: İçlerinde bazı kurumlar her zaman Giresunsoir’a destek oldu. Olmaya da devam ediyor. Yukarıda  söylemiştim Giresun küçük  il..Yalnız   yönetim bu kurumun altından kalkamaz..Giresunspor artık Fındığı, Kirazı, Simidi, Kadayıfı unutturdu..Simge halinde, Türkiye’de artık Giresun’un Giresunspor’u en önde markası oldu..Bu markanın arması korunmalı..Yerlerde sürünmemeli. Bu takımın gücü  belli..Borcunu bile zorlanıyor..Destek olmak lazım..

Zeki AL: Manejerlerle işbirliği yapanların  takımı ne hale getirdiğini gördük. Borç sıkıntı yarattı. Ara transferi bile yapamadık..Ne dersin?

T. AKTAS: Zeki abi menajersiz olmaz..

Hatayspor’un manejeri bak Hatayspor’u ne hale  getirdi..Bu menajerlele çalışmak  bir yönetim başarısıdır..Herkes sağda-solda  konuşuyorda boş  konuşuyor. İşin içinde futbol varsa, sadece yönetimle olmaz..Manejersiz hiç olmaz. Şarttır. .

Zeki AL: Son sorum..Giresunspor’un Süper Lig yolunda görev aldıkları süre  içinde, Giresun  evlatlarından Kaptan Eren Tozlu, Kaleci Onurcan  Piri ve genç  Erol Can Akdağ için neler söylersin?

T. AKTAŞ: * Eren Tozlu abilik yaptı. Kaptanlık yaptı. %100 başarılı. Giresunspor’un ikinci en çok  gol atanı. Takımım  bir üst  lige çıkmasında büyük  rolü var..Ankaraspor, İstanbulspor ve Keçiörengücü gibi rakiplere attığı tek gollerle, takıma 3 puanlar kazandırdı. Süper  lig’e çıkmak o kadar kolay olmadı. Eren’in katkıları unutulmaz..

* Erol Can Akdağ, Adanaspor maçında  takım  3-2 mağlupken bir ol attı.Takımı ateşledi. Bir el-kol hareketi yaptı. Taraftarı gaza getirdi. Takım sahadan 4-3 galip ayrıldı. Orta Sahanın dinamosu oldu. Rakip Santhaf ile liberoların aklını karıştırdı. Giresunspor’a gol yollarında  forvet hattına kanalla açtı.

* Onurcan piri, 12 maç gol yemedi. Sonra tu-kaka oldu. Tolgahan Adana Demirspor maçında yediği hatalı gollerle Giresunspor’u liderlikten indirince, Onurcan tekrar kaleye geçti. Şu  an Piri’nin ciddi talipleri var..Giresun gençlerine her zaman sahip çıkacağız..Kesinlikle gelişime müsait gençlerin devamı gelmeli..Havası, suyu, yemeği, yaylası, denizi, idmanı bir olan komşu  illerde futbolcu Avrupa’ya gidiyor.Bizim gençler Giresunspor’da yer alamıyor. Var burada bir hata..En kısa  zamanda bu hatadan dönülmeli. Giresunlu gençler  desteklenmeli..

Zeki AL: Tahsin kardeşim  teşekkür ederim..

T. AKTAŞ: Bende, bana bu güzel röportaj fırsatı verdiğiniz için sizlere ve gazete çalışanlarınıza teşekkür ederim. Her işiniz bereketli, başarılı olsun!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar