Taksim’de bizim uşaklar da vardı!

Taksim’de bizim uşaklar da vardı!

CHP’nin Taksim mitingine CHP Giresun teşkilatı  damgasını vurdu.Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,Belediye Başkanı Aksu ve il başkanı Tığlı,alanda birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İstanbul Taksim’de düzenlenen “ Cumhuriyet ve Demokrasi “ mitingine katılan Belediye Başkanı Kerim Aksu, darbelerden en fazla zarar gören partinin CHP olduğunu, sonuna kadar Cumhuriyet ve Demokrasiye sahip çıkacaklarını söyledi. Pazar günü öğle saatlerinde İstanbul’a hareket eden Başkan Kerim Aksu,  Taksim Meydanı’na bir saat önce gitti. Parti yöneticileri ve mitinge katılan yüz binlerce Cumhuriyet ve Demokrasi aşığı vatandaşlarla beraber alan Aksu, “Büyük Önder Atatürk’ün öncülüğünde, atalarımızın canıyla, kanıyla kurulan Türkiye Cumhuriyet’ine, demokratik, laik ,hukuk devletine, Milletimizin bütünlüğüne, birliğine yapılan her türlü saldırı karşısında dimdik ayaktayız. Doğruyu bulmak için başka bir güce ihtiyacımız yoktur. Atatürk’ün dediği; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü hepimizin ışığıdır. O’nun yolu aydınlığa çıkmaktadır”  şeklinde görüşlerini dile getirdi.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, CHP’nin çağrısıyla İstanbul Taksim Meydanı’nda düzenlenen ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’ne katıldı.

Bektaşoğlu Özgürlük İstedi 

Milletvekili yaptığı değerlendirmede, “tarihe geçen görkemli bir miting yaptık. Halkımız darbelere karşı duruşunu bir kez daha ortaya koydu. Taksim mitingi göstermiştir ki; Türkiye artık darbe değil, demokrasi istiyor. Laik demokratik bir cumhuriyette yaşamak istiyor. Halkın sesi dinlenmeli ve gereği yapılmalı” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu şunları söyledi: “15 Temmuz’daki silahlı darbe girişimi halka ve parlamenter demokrasiye yapıldı. Darbeye karşı direnme hakkını kullanan halkımız, medya, STK’lar ve bizlerin karşı çıkmasıyla da amacına ulaşmadı.

Darbelere ve demokrasimiz üstündeki bütün vesayetlere karşı çıkmayı, sistemimizin cemaatlerin kıskacına alınmasına engel olmayı bir görev ve sorumluluk sayıyoruz. Demokrasiye yönelen bütün tehditlerin daha fazla demokrasi ve özgürlüklerle önleneceğine inanıyoruz. Genel başkanımızın da belirttiği gibi, bu darbe girişiminin sorumlularını iç ve varsa dış destekçilerini kınıyor ve lanetliyoruz.”

“Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun 10 maddelik manifestosuna sahip çıkılmalı ve hayata geçirilmelidir” diyen CHP Giresun Milletvekili Bektaşoğlu, “kimse halkın gücünden halka karşı güç elde etmeye çalışmamalı. Yapılan tüm işlemlerin ve uygulamaların hukuk düzeni kuralları içinde yapılması gerekiyor.” İfadesini kullandı.

Bektaşoğlu, “mitinge katılan İstanbul’da yaşayan Giresunlulara, Giresun’dan bizzat gelerek Taksimde olan; İl Başkan’ı Necati Tığlı,Belediye Başkan’ı Kerim Aksu ve ilçe başkanları; Vehbi Güven,Metin Öztürk,Oktay Alp,Osman Bektaş, Reşat Özdemir’e,kadın ve gençlik kolu başkan ve üyelerine ve mitingimizin başarısına katkıda bulunan diğer tüm ilçe başkanları, teşkilat yöneticisi ve üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?