TARAFIM

TARAFIM

Devletin birlik ve beraberliği tarafıyım. Güçlü bir devlet, mutlu millet tarafıyım. Dünyanın güçlü devletlerinin bulunduğu lig tarafındayım. Mazlumun yüzünün güldüğü, zalimin ezildiği taraftayım.

İnsanların gelecek kaygısı çekmediği geleceğe güvenle baktığı tarafım. Büyük millet olmanın gereğini yapmak için risk alan hükümetler tarafındayım. İnsanların  huzurlu nesillerin mutlu olduğu günlerin tarafıyım. Kendilerine yetki verenlerin yetkilerini adam gibi kullanıldığı tarafım. Dünyanın beşten büyük olduğunu dillendiren anlayıştan tarafım. Bu milletin geleceği yine bu milletin özünden yetiştiğini dillendiren taraftayım.  Gözleri yaşlı anaları boynu bükük yavruları gönlü buruk babaları unutmayanların tarafındayım.  Bu milletin haklarını korumak için aslan gibi kükreyen anlayıştan tarafım.  Bir karıncayı ezmenin vebalini aklından çıkarmayan düşünceden tarafım. Dünyanın neresinde bir mazlum acı çekse bu acıdan gözyaşı dökebilenlerden tarafım. Güçlünün değil mazlumun hakkını koruyan tarafım. Gaddarlık nedeniyle, ülkelerinden kaçan masumlar tarafındayım. Dünyanın fani ölümün ani olduğu unutmayanların tarafındayım. Ben değil biz daha büyük diyenlerin tarafındayım. Sevgiyi, kin ve nefretin önünde görenlerin tarafındayım. Dünü unutmadan bugününü yaşayanların ve geleceğe ümitle bakabilenlerin tarafındayım. Huzurun İslam da olduğunu bilip İslam’ı yaşayanların tarafındayım. Milleti sevmenin insanlığın bir gereği olduğunu bilenlerin tarafındayım. Irkçılığın her türüne karşı olan takvanın en büyük haset olduğuna inananların tarafındayım. Ülkesini korumanın namusu korumak olduğunu bilenlerin tarafındayım. Gelecek nesil’e bırakılacak en büyük mirasın imanlı nesiller olduğuna inanan taraftayım. Ülkelerin geleceğini her şeyin önüne koyan ve bu uğurda gözümü kırpmadan can verenlerin tarafındayım. Bu ülkeden başka gidilecek, yerin kara toprak olduğunu bilenlerin tarafındayım. Son nefes dahil imanla göç etmeyi arzulayanların tarafındayım.

Siyasetin bir amaç değil araç olduğunu bilenlerin tarafındayım. Siyaseti mal mülk saltanat için değil, dua almak, gönül fethetmek için yapanları tarafındayım. Yarın güzelliklerle anılmayı her şeyin üzerinde görenlerin tarafındayım. Bu dünyadan ebedi aleme güzelliklerden başka bir şeyin götürülemeyeceğini bilenlerin tarafındayım. Dürüstlüğün en güzel süs en güzel haslet en güzel meziyet olduğunu bilenlerin tarafındayım. Tarafım, insan gibi insan, mümin gibi mümin, vatansever gibi vatanseverlerin tarafıdır. Tarafım, inandığını yaşayanların, inançlarını, prensiplerini her şeyin önünde koyanların tarafıdır. Tarafım, kurtla kuzunun kardeş olduğu herkesi Mevlana gibi kucaklayan tarafım. Tarafım,  adam gibi adam olanların insanca yaşadığını bilenlerin tarafıdır. Tarafımız, Analarımızın  ak  sütü gibi helal lokma yiyenlerin tarafıdır. Yunus Emre gibi bağrına basan, Karacaoğlan gibi coşkuyla saran  Bektaşi Veli gibi gönlünü herkese açan gönlü geniş erenlerin olduğu tarafıdır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?