Tarafsız bilim adamı Gürsoy, ne diyor?

Tarafsız bilim adamı Gürsoy, ne diyor?

“Osman Ağa’nın heykelini Giresun’a sığdıramayıp, dağın başına reva görenler, Yorgi Kilisesi’nin çan kulesini getirip; Osman Ağa Meydanı’nın ortasına dikiyorsa müsaadenizle biz de itiraz edelim.”dedi ve ekledi :“ Rum Kilisesi’nin bir parçasını saat kulesi yapıp, getirip Osman Ağa Meydanı’na dikerseniz, hem Osman Ağa ve Giresun Kuva-i Milliye’sine ve hem de geçmişin Rum çetelerine, yani o günün PKK’sına karşı çarpışanların aziz hatırasına saygısızlık etmiş olursunuz”

 

Yeniçağ Gazetesi Yazarı ve Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Gürsoy, Osman Ağa’nın heykelini Giresun’a dikemeyenlerin Rumların eline koz verdiğini belirterek; “Bırakın da biz buna itiraz edelim” dedi.

Gürsoy, Facebook’ta önemli paylaşımlarda bulundu..

Bilim adamı yönüyle olayın tarihi boyutunu bilen ender isimler arasında yer alan Gürsoy, “Bu heykeli Giresun Meydanı’na dikemedik ama, kilise Çan Kulesi’nden saat kulesi yaptık..Bir saat kulesine itirazımız olamaz. Ancak Rum Kilisesi’nin bir parçasını saat kulesi yayıp, getirip Osman Ağa Meydanı’na dikerseniz, hem Osman Ağa ve Giresun Kuv-i Milliyesi’ne ve hem de geçmişin Rum çetelerine yani o günün PKK’sına karşı çarpışanların aziz hatırasına saygısızlık etmiş olursunuz. Her gün şehit haberleri aldığımız Türkiye’de, Yunanistan’ın Pontus çalışmaları yaptığını bile bile bu tür ihya çabaların milli duruşumuz gereği itiraz ediyorum. Osman Ağa’nın ölüm yıl dönümü. Onun heykelini Giresun’a sığdıramayıp dağın başına reva görenler, Yorgi kilisesinin çan kulesini getirip Osman Ağa Meydanı’nın ortasına dikiyorsa müsaadenizle biz de itiraz edelim..”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?