TARİHİ GÜN..

TARİHİ GÜN..

Siyaset-Medya İlişkilerinde Evrensel normlar ana ölçü olmalıdır.Tarafsız medya organları,siyasetçilerin eksilerini  eleştirdiği gibi artılarını da aynı ölçüde övebilmelidir..

Bir şahsı, sürekli övme  veya sürekli eleştirmenin  gerçek yayıncılıkta yeri yoktur..

Medya, şahsi başarıları da vicdani ölçülerde takdir edebiliyorsa, asli görevini icra etmiş sayılır.

Eleştiri veya övgüde farklı beklentileri baz almak objektifliği ve tarafsızlığı yok eder..

Bu durumda övgü veya eleştiri hükmünü yitirir..

Bu açıdan Sayın Canikli’nin, siyaseten kazandığı tarihi başarıyı övmenin de, medyanın vicdani bir borcu olduğu unutulmamalıdır..

Vicdanı askıya alarak; hiçbir mesleği hakkıyla icra etmek kolay değildir. Sayın Nurettin Canikli ilimizde yaklaşık 13 yıldır aktif siyaset yapmaktadır.

Dün itibarıyla yeni kabinede  Başbakan Yardımcılığı görevine getirilmiştir..93 yıllık Cumhuriyet tarihimizde; bu bir ilktir.. Sayın Canikli artık siyaset tarihimiz bakımından da ölümsüzleşmiştir..

Bu olay öyle sıradan bir başarı hikayesi değildir..

Filmlerde, böyle bir senaryo yazılsa belki ulaşılan nokta itibarıyla abartılı dahi  karşılanabilir..

Kendi ilinde ekonomik olarak geçinemeyen bir ailenin, gurbette kazandığı bir başarı öyküsüdür bu…

Kendi ilinde, kendi kendine ekonomik olarak yetemeyen bir ailenin, gurbette önce kendi sorunlarını çözüp, ardında doğduğu topraklara geri dönüp, ata yadigârı coğrafyayı da kalkındırma arzusudur bu…

Bu olay, bir ailenin kenetlendiğinde tek başına  neler yapabileceğini de göstermektedir..Bir anne ve baba için gözyaşlarıyla alkışlanacak bir hayırlı evlat hikayesidir..

Konuşulurken imrenilecek,imrenirken ağlanacak bir duygu yoğunluğudur belki de yaşananlar..

Cümlelerin,bu başarıyı anlatan her kelimeye selam verdiği bir saygı hikayesidir anlatılanlar….

Bu başarıda kimse kendine pay çıkarmamalıdır..Alucra’da doğan ve kıt imkanlarla okuduktan sonra ; önce bürokraside,sonra ise siyasette basamakları teker teker çıkan Canikli,tüm engellemelere rağmen; şahsi gayretleriyle bir insanın ulaşabileceği en yüksek noktalardan birine çıkmayı başarmıştır..

Bu bir ailenin yokluktan zirveye çıkışıdır. Tebrik etmek ve bu mutlu gününde bu ailenin yanında olmak erdemli bir yaklaşım olacaktır..

Gündem Gazetesi olarak Sayın Canikli ve ailesini tebrik ediyor ve bu makamın, Giresun ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz…

nurettin canikli5

GİRESUN GÜNDEM GAZETESİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?