Taşınma Öncesinde Kırılacak Eşyalarınız Nasıl Paketlenmelidir?

Taşınma Öncesinde Kırılacak Eşyalarınız Nasıl Paketlenmelidir?

Taşınacağınız zaman eşya paketleme işine öncelik vermeniz daha rahat hareket etmenizi sağlayabilir. Paketleme işlemleri için kırılacak eşyaları öne almalısınız. Eşyaların paketlenmesi için sıralamayı belirlemeniz avantajlı duruma geçmenizi sağlar. Böylelikle taşınma işlemi daha pratik bir şekilde tamamlanabilir.

Tabak ve bardak gibi kırılabilecek eşyalara ekstra dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yeni adresinize gittiğiniz zaman eşyalarınızın bir kısmıyla vedalaşmanız gerekebilir. Tabak ve bardak gibi temel eşyaların tek tek kağıtlara sarılması gerekir. Sarma işlemi sırasında bardakların iç kısmından ve dışından kağıtlarla tamamen sarıldığından emin olmalısınız. Eşyaların ön paketleme işlemini tamamladıktan sonra diğer adımlara geçiş yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu tür eşyaları kağıtlara sardıktan sonra derin bir koli bulmalı ve alt kısmına kağıtlarla destek vermelisiniz. Daha sonra tabak ve bardakları sırasıyla dizmeye başlayabilirsiniz. Taşınma sırasında eşyaların birbirlerine çarparak kırılmamaları için kolinin kenarlarına ve üst kısımlarına tampon görevi üstlenebilecek kağıtlar yerleştirebilirsiniz. Böylelikle kırılma riskinin en düşük seviyelere indirmiş olursunuz.

Kırılacak Eşyalar için Profesyonel Firmalar

Televizyon gibi kırılabilecek elektronik eşyalar da vardır. Nazik bir elektronik eşya olan televizyon alabileceği en ufak bir darbe ile kullanılamayacak hale gelebilir. Bu sebeple, özenli ve dikkatli bir şekilde paketlenmesi önemlidir. Televizyonunuzu bu noktada ilk önce bir şilte ile sardıktan sonra ekran üst kısmına strafor tabakası yerleştirebilirsiniz. Balonlu naylonlarla televizyonunuzu tamamen sarmanız da gerekir. Son olarak bir koli içerisine yerleştirmeli ve sabitlemelisiniz. Böylelikle televizyonunuzun güvenilir biçimde taşınabilmesini sağlayabilirsiniz.

Özel eşyalarınızın arasında kırılabilecek olanlar bulunabilir. Bu tür eşyaları kendi yanınızda taşımanız tavsiye edilir. Sizin için maddi ve manevi değeri yüksek olan eşyalar varsa ve boyutları taşınabilecek yapıdaysa kendiniz taşımayı deneyebilirsiniz. Profesyonel firmaları da bu noktada göz ardı etmemelisiniz. Sigortalı taşınma hizmeti sunan firmalara kırılabilecek eşyalarınızı güvenilir bir şekilde emanet edebilirsiniz.

Eşyalarınızın yeni adresinize sorunsuz bir biçimde taşınabilmesini sağlayabilecek bir firma arıyorsanız Rahat Taşın’ı inceleyebilirsiniz. Rahat Taşın sayesinde sabit fiyat hesaplaması yaparak bütçenizi de belirleyebilirsiniz. Bu sayede taşınma planınızı yaptıktan sonra sürpriz sonuçlarla karşılaşma riskiniz de ortadan kalkmış olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?