TATLI: “ARTIK ŞEHRİNE YATIRIM KAZANDIRAN BİR BELEDİYE VAR”

TATLI: “ARTIK ŞEHRİNE YATIRIM KAZANDIRAN BİR BELEDİYE VAR”

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı belediyenin borcu üzerinden spekülasyon yapanların tek amacının siyasi rant olduğunu söyledi.

“Biz yola çıkarken 2028 hedefimizi ortaya koyduk.” diyen İl Başkanı Tatlı, “Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’nun şehrimize yapılan hizmetleri görmezden gelmek bile emeğe saygısızlıktır.” dedi.

Bazı gazetelerde belediyenin borcunun arttığı ile alakalı açıklamalarının gerçeği yansıtmadığının altını çizen Tatlı, “Bu şehir bizim. Bu şehir burada yaşamını sürdüren vatandaşlarımızın. En iyi yatırımları ve projeleri şehrimize çekmek için gece gündüz uğraşan bir Belediye Başkanımız var. Biz yola 2028 hedefiyle çıktık. Çünkü bu şehir 2028’e kadar büyük projeler gerçekleştirsin ki, daha yaşanabilir bir şehir olalım. Artık ne eski Türkiye var, ne de eski Giresun Belediyesi. Artık hizmet anlayışıyla 28 mahallesine hizmet eden, maaşlarını gününde ödeyen, kurumsal bir yapıya dönüşmüş ve şehrine yatırım kazandıran bir Giresun Belediyesi var. Gazetelerde yazan o açıklama tutarsız ve gerçeği yansıtmıyor. Amaçları sadece belediye üzerinden eleştiri yaparak dikkatleri kendi üzerlerine çekerek siyaset yapmak. Bu açıklamanın hiçbir dayanağı ve izahı yoktur” diye konuştu.

2019’da CHP’den 300 Milyon TL borç ile belediyeyi devraldıklarını belirten Tatlı, “Borç sarmalına dönmüş, verilen çeklerin nerelere verildiği belli olmayan, işleyişi durma noktasına gelmiş bir belediye vardı. Bu şehir otel odalarından yönetiliyordu. Şehrimize son üç yılda AB Atıksu Projesi dahil yaklaşık 900 Milyon TL’ye yakın bir yatırım yapıldı. Belediyenin tüm yatırım bedellerine karşılık mevcut borcu ise 350 Milyon TL’dir. Planlanan yatırım bedeli ise 550 Milyon TL’yi aşıyor. Daha yapılacak çok iş, bu şehre kazandırılacak çok proje var. AK Parti Belediyeciliğini yeniden Giresun’a kazandırmak için tüm teşkilatımızla birlikte güzel çalışmalar yaptık ve de yapmaya devam ediyoruz. AK Parti olarak bizler belediyecilikte çığır açtık. Şehrimizi hep birlikte güzelleştireceğiz ve geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?