TATLI: “ATATÜRK’Ü RAHMETLE ANIYORUZ”

TATLI: “ATATÜRK’Ü RAHMETLE ANIYORUZ”

AK Parti Giresun İl Başkan yardımcısı Kenan Tatlı,Atatürk’ün eserlerinin unutulmayacağını söyledi.

Tatlı”Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin Önderi Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyorum.
İstiklal mücadelesine önderlik eden, üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla bu destansı mücadeleyi zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu sayede aziz milletimizin ve bütün dünyanın takdirine mazhar olmuş bir liderdir.”dedi ve şöyle konuştu
”Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır.
Bugün bizler Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin değerlerini koruyarak, kazanımlarını artırarak, ülkemizi hak ettiği  seviyelere taşıyarak yolumuza devam ediyoruz.
İnşallah, Cumhuriyetimizin 100. yılında, bugünkünden çok daha güçlü, çok daha itibarlı, çok daha demokratik, çok daha müreffeh bir Türkiye olacaktır. Bu şuurla bizler, gelecek hedeflerimize doğru emin adımlarla yürümekteyiz.
Bu duygu düşüncelerle vefatının 78. yıl dönümünde istiklal mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükran duygularıyla anıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?