TATLI, “YAPILAN ŞARK KURNAZLIĞIDIR”

TATLI, “YAPILAN ŞARK KURNAZLIĞIDIR”

AK Parti İl Başkanvekili Kenan Tatlı yaşanan hadise üzerine bir açıklama yaptı.

Tatlı açıklamasında, “Önceki gece Giresun Belediyesinin Su Deposunda AKSA’ya olan borcu nedeniyle elektrik kesintisinin yaşandığını ve bazı mahallelere su verilemediğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Üzülerek söylemeliyiz ki bu hadise Giresunlu hemşerilerimizin yaşadığı bir skandal olarak maalesef tarihe geçmiştir.

Hemşerilerimizin evlerinde ve işyerlerinde kullandıkları sularının kesilmesi bir mağduriyet oluşturmuştur. Öncelikle borcu sebebiyle elektriklerin kesilmesini hiçbir şekilde tasvip etmediğimiz gibi, Giresun Belediyesinin de elektrik borcu sebebiyle suların kesilmesi gibi bir yönetim zafiyeti içinde olmasını da ayrıca bir sıkıntı olarak görmekteyiz.

Hemşerilerimizin huzuru, refahı ve rahat bir yaşam hakkı Giresun Belediyesinin asli görevi olduğu unutulmamalıdır.

Hadisenin temel kaynağı olan iki kurum arasında yaşanan borç vakasının sorumlusu ve cefasını çekecek mecra kesinlikle Giresunlu hemşerilerimiz değildir.

Giresun Belediyesinin esasen bu durumlarda gerekli tedbir ve önlemlerini almaları gerekirken, hiçbir tedbirin olmaması da bir zafiyet göstergesidir. Her türlü şartlara karşı hazır bulunması gereken Şehir merkezindeki bir su Deposunda, Jeneratör desteğinin olması gerekmez mi? Jeneratör varsa niye çalıştırılmadı? Bunlarda ayrıca sorulması gereken sorulardır.

Giresun Belediyesine yapılan ihtarlara rağmen, Elektrik borcunu neden ödemediği, Giresun halkının suyunu kestirmek ve daha sonra da bunun sorumluluğunu AK Partiye mal etmek gibi bir eylemin içine neden girildiği de ayrıca başka bir soru işaretidir.

Yapılan şark kurnazlığıdır. AK Parti olarak elektriklerin kesilmesinde kasıtlı davrananlar varsa bunun takipçisi olacağız. Bununla birlikte Elektrik borcu sebebiyle tedbirini almayan Giresun Belediye Başkanlığını da ayrıca halkımıza havale ediyoruz.

Yaşanan olayın iki tarafını da tasvip etmeyip sorumlular halkımıza hesap vermelidir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?