TATLI’DAN ONKOLOJİ MERKEZİ MÜJDESİ

TATLI’DAN ONKOLOJİ MERKEZİ MÜJDESİ

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla mevcut Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, yeni 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete başladıktan sonra 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğini kaydetti. İl Başkanı Tatlı, geçtiğimiz günlerde Vali Harun Sarıfakıoğulları, Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal ile Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ile yaptıkları görüşmenin olumlu sonuçlandığını belirterek, Prof. Dr. İlhan Özdemir Hastanesi’nin 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak hizmet vermesi yönünde kararın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca adına Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin tarafından imzalandığını açıkladı.
Giresun halkına verdikleri sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Tatlı, “bir tarafta 350 yataklı Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi diğer tarafta Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi, Giresunlulara sağlık hizmeti sunacak” dedi.
Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne alternatif 2. Basamak devlet hastanesinin önemine vurgu yapan Tatlı, Giresun’da iki hastanenin aynı anda hizmet sunmasının sağlıkta kaliteyi artıracağını, hastanelerin yükünü hafifleteceğini, bunun da vatandaşa yansıyacağını ifade etti.
Prof. Dr. İlhan Özdemir Hastanesinin Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete girdikten sonra 200 yatak kapasitesiyle hizmet sunacağını aktaran Tatlı, “İnşaatı %90 fiziki gerçekleşme seviyesinde devam eden ve 2020 yılının ilk çeyreğinde hizmete girmesi planlanan 350 yatak kapasiteli Eğitim ve Araştırma Hastanesi en kapsamlı olan 3. basamak hastane olarak ve Giresun Üniversitesi ile Sağlık Bakanlığımız arasında imzalanan afiliasyon protokolü kapsamında hizmet verecek. Hastane bünyesinde; İnme Ünitesi, Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi (OTTM), Prematüre Retinopatisi Tanı ve Tedavi Merkezi (ROP) ile Palyatif Bakım Merkezi kurulacak” bilgisini verdi. (Devamı 2’de)
Tatlı, Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesinin 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak kalacak olmasında dolayı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Vali Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can, Sağlık İl Müdürü Ahmet Bal ve emeği geçenlere Giresunlular adına teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?