TECAVÜZCÜ İLE EVLİLİK OLAMAZ, OLMAMALI

TECAVÜZCÜ İLE EVLİLİK OLAMAZ, OLMAMALI

Bu olamaz olmamalı

 

Hükümeti oluşturan milletvekillerinin almaya çalıştığı kararlardan biri olarak görülen ve gündeme düşen tecavüze uğrayan küçük yaştaki kız çocuklarının tecavüzcüsü ile evlendirilerek tecavüzcüsünün aklanmaya çalışılması yönündeki çalışmalar için olamaz, asla olmamalı diyorum.

Tecavüze maruz kalan mağdurenin haklarının savunulması yerine, tecavüz eden erkeğe, sanki ödül niteliği taşıyabilecek olan bu evliliği gerçekleştirmeye çalışmak ; neticede işlemiş olduğu tecavüz suçundan kurtulmasına yardım eden bu maddeleri uygulamaya getirmeye çalışan milletvekillerini ve bu çalışmaları hazırlayanları çok merak ediyorum . Acaba hangi akıl ile bu yanlış kararlara imza atmaya çalışıyorlar diye düşünüp kızmaya hatta derhal bu yanlış yoldan geriye dönülmesi gerektiğini bildirmeye karar verdim.

Bu durum hem tecavüze uğrayan kızın bedensel, ruhsal ve çevresel sosyal ilişkilerini olumsuz yönde etkileyecek, hem de erkeğin işlediği bu kötü davranışın yani tecavüzün suç olmaktan çıkıp bir evlilik gerçekleştirerek bu durumdan kurtulmasına yol açacak ve belirli bir zaman aşımından sonra da evlendiği kızı boşayarak (çünkü istenmeyen ve zorla gerçekleştirilen bir evlilik neticesinde sağlıklı bir evlilik te oluşamayacağından) mağdure yani tecavüze uğrayan küçük yaştaki kız çocuğuna ikinci bir yıkım  için daha imza atılmış olacaktır. Bu da Allah’ın bir kulu olarak tıpkı erkek çocukları gibi aynı haklarla  Dünya’ya gelen kız çocuklarının hem haklarının ellerinden alınmasına hem de bedensel, zihinsel, ruhsal ve de sosyal olarak zulme uğramalarına neden olacaktır. Bu  kadınları kızları aşağılamaktır. Oysa Yüce Allah kadınlar sizlere Allah (c.c.) ın emaneti olarak verilmiştir. Emaneti korumak ve hatta hıyanet etmemek gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?