TEKNİK DİREKTÖR; METİN DİYADİN ve YENİ TRANSFERLER

TEKNİK DİREKTÖR; METİN DİYADİN ve YENİ TRANSFERLER

Dünyanın neresine giderseniz gidin hangi takımı tutarsanız tutun futbolun dili birdir.

Yani iyi bir yönetim, futbolcu topluluğu ve teknik direktör birlikteliğidir. Bu üçlü kavram birbiri ile bütün olunca taraftar sahiplenmesi de başarıyı da kendiliğinden getirir.

Futbol insanlar için çağın en etkili spor dalıdır. Bir sevgidir, bir tutkudur, bir aşktır. İşte Giresunspor da Giresunlu insanların ve Giresunsporlu taraftarların vazgeçilmez bir sevgilisidir ve sevdasıdır. Bu sevgi ve sevdayı başta Giresunspor Yönetim Kurulu,teknik direktörü ve futbolcular yaşatır.

Tabii ki iyi takım iyi futbolcularla kurulur. İyi futbolcuyu da saygın bir teknik direktör başarıya götürür. Şimdi ne kadar iyi bir teknik direktör olabilirsin, olsan da iyi futbolcularla çok başarılı olursun.

Giresunspor yönetim kurulu teknik direktörlüğe Metin DİYADİN’İ getirdi. Benim şahsi düşüncem en iyi bir seçim olduğu yönündedir. Neden derseniz çünkü Metin DİYADİN hem insanlığıyla hem de futbolculuğuyla Türkiye’de saygınlık kazanmıştır. Zaman zaman hocalıkta başarılı olmuş bir teknik direktördür.

En azından futbolcu karşısında saygınlığı vardır. Hiçbir futbolcu ona kapris yapamaz. Sözü dinlenir. Maddiyata zerre kadar değer vermeyen bir insandır. Giresunspor’a gelişinde en büyük etken Başkan Mustafa BOZBAĞ ile başarıya susamış Giresunspor camiasının saygın taraftarları ile hep birlikte başarılı olup şampiyon olmak için geldim diyor.Bu nedenle sayın başkanımla asla maddiyat bile konuşmadım.

Bu samimiyet Giresunspor taraftarına yeterlidir bence. Başarılı olur mu olmaz mı tabii ki en büyük görev Giresunspor Yönetim Kuruluna düşüyor. Yapmış olduğu ve yapacağı yeni transferler Metin hocayı memnun ederse niye şampiyon olmayalım ki?

Tabii ki her teknik direktör iyi futbolcu ister isteyecek de. Eğer Metin DİYADİN bu futbolcu grubuyla başarılı olur mu derseniz tabii ki olamaz gerçekçi olalım.Ama yapılacak en az 5 tane transferler Giresunspor’un gerekli ve eksik mevkilerine uygun olursa örneğin iyi bir kaleci,iyi bir stoper,iyi bir on numara,süper bir santrafor,iyi sağ ve sol açık alınırsa bu ligin en güçlü takımı olacağına,en büyük şampiyonluk adayı olacağına herkes gibi bende inananlardanım.

Giresunspor şu ana kadar aldığı futbolcular arasında sağ bek Caner Arıcı süper,Ukraynalı sağ kanat oyuncusu Dmytro Korkishko,Alanyaspor’dan gelen orta saha oyuncusu Deniz Vural ve sol bek Gökhan Süzen iyiler arasında.

Şimdi Metin DİYADİN bu eksik kadroyu nasıl başarıya taşısın?

Varsa öyle bir teknik direktör gelsin bu kadroyu nasıl başarıya taşıyabilir?Bu da Giresunspor için görünen bir gerçek.

Çağın futbolu güce ve kuvvete dayalı ise Metin DİYADİN bu anlayışı Türkiye’de kendini herkese göstermiştir. Zaten kendi de güce ve kuvvete dayalı sistemi benimseyen bir teknik direktördür.

Şimdi her Giresunspor taraftarının beklediği 5-6 tane belirttiğimiz mevkilere göre transferler Giresunspor’u başarıya götürecektir.

Benim bildiğim ve tanıdığım Metin DİYADİN bu talepleri olmadığı takdirde Giresunspor’da başarılı olamayacağını anladığı an hemen istifa edecek kadar da erdemlidir .İşte benim bildiğim ve tanıdığım Metin DİYADİN bu.

Sanırım Giresunspor taraftarı da benimle aynı görüşü paylaştığını düşünmekteyim. Çünkü bana hep bu yönde eleştirilerini yazmamı istediler.

Ama Sayın Başkan Mustafa BOZBAĞ ve Yönetim Kurulu Giresunspor taraftarının olumlu eleştirilerini dikkate almalıdır. Ben de herkes gibi Giresunspor’un alınacak yeni transferlerini heyecanla bekliyorum. Doğru söze daha ne diyelim.

Giresunspor taraftarının beklentilerini benim bildiğim Giresunspor Başkanı ve Yönetim Kurulu dikkate alacak ve karşılayacaktır.

Eğer gayemiz süper lig ise 2 sene direkten döndük. Hedefimiz şampiyonluksa gerçekler ortadadır.Başka söze gerek var mı deyip takdiri Giresunspor Yönetim Kuruluna bırakıyoruz…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?