TEMÜR: Batlama ilçesi için önce vakıf kurulmalı

TEMÜR: Batlama ilçesi için önce vakıf kurulmalı

AK Parti Giresun eski Milletvekili Ali Temür, Batlama Vadisi’nin ilçe olmayı her yönüyle hak ettiğini ifade ederek “Ben de bu konuda üzerime düşen ne ise yapacağım. Önce bu çalışmalar için bizleri bir çatı altında toplayacak bir Vakıf veya güçlü bir dernek kurulmalıdır” dedi.

Batlama Vadisi’nde bu tür büyük projeleri yönetecek yapıda bir vakfın faydalı olacağını anlatan Temür “Batlama Vakfı kurulursa, o vakıf etrafında daha iyi organize olunacağını düşünüyorum veya dernekler ile muhtarlar da birleşip bu tarihi projeye katkı verebilirler” dedi.

Kendisinin yörenin bir evladı olduğunu, Batlama Yolunu Karayolları ağına aldırarak önemli bir aşamayı geçtiklerini anlatan Temür “Batlama Vadisi’nin ilçe olması önünde bir engel zaten kalmadı. Çünkü Milletvekillerimiz projeye açık destek verdiler. Bize düşen ise bir vakıf veya dernek etrafında kenetlenip bu hayali gerçeğe dönüştürmektir. Ben her konuda Batlama halkımızın hep yanında oldum ve ilçe olma konusunda da yanlarında olacağım. Ama artık bir karar vermemiz lazım. Ya vakıf kuralım veya güçlü dernek ile daha gerçekçi adımlar atalım.” dedi.

Öte yandan Temür’ün bu desteği yörede adeta bayram havası estirdi. İlçe kurma komitesinin en kısa süre içerisinde Temür’ü toplantısına davet edeceği öğrenildi. Temür gibi lider ismin devreye girmesinin tarihi bir olay olduğunu ifade eden bazı komite üyeleri “Sayın Temür Vakıf kurulmasını öneriyorsa, ilk toplantıda bu öneriyi de ele alırız. Güçlü bir Batlama Vakfı, yörenin kaderini değiştirebilir. İşadamları, bürokratlar, siyasetçiler o vakıf etrafında tek yumruk olursa Batlama’nın aşamayacağı bir engel kalmaz. Yöremizden çok az bürokrat kamuda görev alıyor. Böyle güçlü bir vakıf ile A’dan Z’ye yörenin sorunları öncelik sırasına göre planlanır ve ayrı ayrı komiteler kurularak takibi yapılır. Sayın Temür’ün vakıf çağrısı, yörede iz bırakacak çağrıdır. Kendisine sonsuz teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?