Terör, Bu Defa Dereli’de Saldırdı

Terör, Bu Defa Dereli’de Saldırdı

Önce Doğankent, ardından Çaldağ ve şimdi de Dereli’de terör saldırısı olması ve üst düzey komutanları taşıyan helikopterin düşüş sebebinin hala tam ortaya çıkarılmaması dikkat çekiyor..

Dereli ‘de teröristler polis aracına saldırdı.

Dereli’de teröristler tarafından polis aracına düzenlenen silahlı saldırıda 1 polis yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, teröristler tarafından  (11 Temmuz  pazartesi) saat 23.00 sıralarında ilçenin girişinde kontrol noktasındaki polis aracına uzun namlulu silahlarla ateş açıldı.

Gazetemize ulaşan ilk bilgilere göre polislerin karşılık vermesinin ardından çıkan çatışmada 1 polis kurşunların hedefi olarak yaralandı. Yaralı polis memurunun ambulansla Dereli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındığı ve bölgede operasyon başlatıldığı bilgisine ulaşıldı.

Çatışma sonrası ilk olarak Dereli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralı polis memurunun ( S. E.)  daha sonra apar- topar Giresun Prof. Dr İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındığı ve durumun iyi olduğu ifade ediliyor.

GENİŞ ÇAPLI OPERASYON BAŞLATILDI

Olay, saat 23.00 sıralarında, ilçe otobüs terminali yakınlarında meydana geldi. Devriye görevini yapan polis aracına, ağaçlıklı alandan teröristlerce ateş açıldı. Açılan ilk ateşte polis memuru Suat E. yaralandı.

Saldırının ardından teröristler ormanlık alana kaçtı. Yaralanan polis memuru , ambulansla Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan E’nın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Jandarma ekipleri ilçe giriş ve çıkışında kontrol noktaları oluşturdu. Teröristlerin yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı. Bölgede başlatılan operasyonda da 2 polis memuru da arazide mayın patlaması sonucu yaralandı. Polis memurları, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?