TERÖR,TERÖR,TERÖR…

TERÖR,TERÖR,TERÖR…

Dünyaya gözünü yeni açmış bir yavrucak daha ‘anne’,’baba’ diyemeden neredeyse ‘terör’ diyecek.

Ülkeyi bu hale getirdik. Bu hale getirdik diyorum çünkü burada bizlere de  düşen görev olduğu için. Çok detaylara inmeyeceğim ama bu zemini biz açtığımız için bu cümleyi uygun buldum.

Bazı ülkelerin terör konusundaki “Bize dokunmayan yılan bin yıl yaşasın” tavrı, hatta bir takım ülkelerin teröristleri, dolayısıyla da terörü desteklemeleri, onları himaye etmeleri neticesinde terör dünyanın bir numaralı gündemi haline geldi. Bunda bizim suçumuz yok mu tabiki var.

Örneğin dostumuzu düşmanımızı bilip ona göre hareket edebiliriz.Ama nerdeeeeee…Bilmek şöyle dursun kimi zaman onlarla ya omuz omuza olduk,ya silah mühimmat desteği verdik yada onlarla aynı mecliste yer aldık.Sonuç:Bedelini yine biz ödedik.Odan sonra ülkede tartışmaların başını çeken aynı konuyu tekrar tekrar konuştuk..Terör…terör…terör…

Eğer dünya terör konusunda ortak bir dil oluşturmaz, ortak hareket etmezse de birinci gündem olmaya devam edeceğini tahmin etmek hiç zor değil.

Bölgemiz ateş çemberi…

Türkiye’deki terörün artmasının birçok nedeni var. Bunlardan en önemlisi son yıllarda sınırlarımız yanında yaşanan iç savaşlar ve karışıklıklar… Süper güçlerin bu bölgedeki oyunları neticesinde hem Irak hem de Suriye’de kimin eli kimin cebinde belli değil. Onlarca terör örgütünden ve gruptan bahsediliyor. PKK, IŞİD, PYD derken şimdi de FETÖ bunların başında geliyorlar.

Irak’ta ve Suriye’deki otorite boşluğu ve bölünmüşlük terörü besliyor. Dolayısıyla da dünyaya, özellikle de Türkiye’de terör ihraç ediyor.Uyan Türkiye bence bir silsin…Silkin ki kendine gel!…Hatta biraz daha silkin ki,senin her bir silkinişin her bir parazitin düşmesine neden olsun…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?