“Terörü lanetliyoruz”

“Terörü lanetliyoruz”

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu sert tepki gösterdi.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu terör saldırısını kınadı.

Açıklamada şu noktalara değinildi:

“Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu ve Giresun’umuzu temsil eden sivil toplum kuruluşları olarak İstanbul’da yaşanan terör saldırısını şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Mübarek Ramazan ayında meydana gelen bu saldırı, terörün, inanç dahil hiçbir değer gözetmeksizin, kurbanları arasında ayrım yapmaksızın hareket ettiğini göstermiştir.

Bu saldırı, geçmişte olduğu gibi terör örgütlerinin, sivilleri hedef alan karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur.

Bir havalimanına yapılan bu saldırının sadece masum insanların kanı ve acısı üzerinden ülkemiz aleyhinde propaganda malzemesi üretmeyi ve bir terör ülkesi imajı oluşturmayı hedeflediği açıktır.

Tüm dünyanın yönetimleriyle, medyasıyla ve özellikle sivil toplum kuruluşlarıyla terör örgütlerinin bu oyununa karşı kararlı bir duruş sergilemeleri gerektiğine inanıyoruz.

Türkiye, terör örgütleriyle olan mücadelesine, ödediği tüm bedellere rağmen, sonuna kadar devam edecek güce, yiğitliğe ve imkana sahiptir. Giresun şehri teröre karşı en ön safta yer almayı görev bilmektedir.

Milletimizin birliğine, kardeşliğine ve geleceğimize kastedenler hiç bir zaman amacına ulaşamayacaktır ve geçmişte olduğu gibi karşılarında önce Giresunluları bulacaktır.

Giresunlular, yürekleri vatan sevgisiyle dolu, yiğit insanlardır. Giresun tarihimiz kahramanlıklarla doludur. Giresunlular olarak örnek bir dayanışma sergileyerek teröre en güzel yanıtı vereceğimizi belirtir, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

Milletimizin başı sağ olsun.”

Bildiriye şu kuruluşlar imza attı

 

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu

Giresun Dernekleri Birliği

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı

Bulancak Dernekler Federasyonu

Çamoluk Dernekler Federasyonu

İstanbul Görele Dernekleri Federasyonu

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği

Piraziz Derneği

Tirebolu Dernekler Federasyonu

Yağlıdere Dernekler Federasyonu

Zeytinburnu Giresunlular Derneği

Arnavutköy Giresunlular Derneği

Bayrampaşa Giresunlular Derneği

Beykozlu Giresunlular Derneği

İstanbul Giresunlu Eğitimciler Derneği

Giresun Kamu Çalışanları Derneği

Giresun Spor Kulübü

Sultanbeyli Giresunlular Derneği

Esenler Giresunlular Derneği

Beyoğlu Giresunlular Derneği

Ataşehir Giresunlular Derneği

Esenler Giresunlular Derneği

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?