TIĞLI: BU BİR YENİ FAİZ MODELİDİR

TIĞLI: BU BİR YENİ FAİZ MODELİDİR

NECATİ TIĞLI; “Gelire Endeksli Devlet İçi Borçlanma Senedi” Yeni Maceranın Adıdır

CHP Milletvekili Necati Tığlı, “9 Haziran 2022 tarihinde açıklanan “Gelire Endeksli Devlet İçi Borçlanma Senedi (GES)” döviz artışlarına çare olamayacaktır. Bu sistem de aynı Kur Korumalı Mevduat Sistemi gibi vatandaşın sofrasında ki son lokmayı, cebinde ki son kuruşu Hazineye aktarıp, AKP yandaşlarına ve zenginine dağıtacaktır” ifadelerini kullandı.

ALIN SİZE FAİZ

Tığlı, “21 Aralık 2021 tarihinde yürürlüğe giren ancak ekonomi, iktisat ve para politikalarıyla hiç alakası olmayan “Kur Korumalı Mevduat Sistemi (KKMS)” bugüne kadar AKP yandaşlarına ve sermaye sevicilere 150-160 milyar lira para kazandırmıştır. Her fırsatta Faiz’e karşıyım diyerek hariçten gazel okuyan Erdoğan, iş para kazanmaya ve kazandırmaya gelince devletin hazinesini boşaltmaktan ve vatandaşı borçlandırmaktan çekinmiyor” dedi.

Her fırsatta ekonominin büyüdüğünü, memleketi parlak günlerin beklediğini söyleyen büyük düşünür ve ekonomist Erdoğan’ın, KKMS ve GES getirileri için “Faiz” dememek için her türlü cambazlığı yaptığını ifade eden Tığlı, “KKMS’de GES’de çok açık bir şekilde faiz getirisi olan bir kazançtır. Dolayısıyla Erdoğan Faize falan karşı değildir. Hatta Faizi çok sever ve etrafındakilere faiz dolu para kazandırır ” vurgusunu yaptı.

GELİR ENDEKSLİ SENET SON PAKET DEĞİLDİR

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “eğer bir ülkede ekonomi ve iktisat politikalarından kaynaklı zengin daha çok zengin, fakir daha çok fakir oluyorsa ya o ülke kendisini ekonomist zanneden bir cumhurbaşkanı ya da ilk seçimde gideceğini anlayıp sermaye transferine öncülük eden bir cumhurbaşkanı. Her ne olursa olsun GES ile yeni bir döneme daha girilmiştir. Bu sistemde başarılı olamayacak ve 3-5 ay içinde yeni bir paket daha açıklanacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?