TIĞLI: EĞRİBEL TÜNELİ İÇİN AÇILIŞ TÖRENİ YAPILMADI MI?

TIĞLI: EĞRİBEL TÜNELİ İÇİN AÇILIŞ TÖRENİ YAPILMADI MI?

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Eğribel Tüneli’nin bu kış yine tek tüpten hizmet vereceğinin duyurulmasına tepki gösterdi.

Necati Tığlı, “açılışı yapılıp tekrar kapatılan tünelin tek tüpünün kışın tekrar açılacağını müjdelemek bu iktidara nasip oldu. Bakanlık Eğribel sağ ve sol tüplerinin yüzde doksan beş oranında tamamlandığını ifade etmişti o tarihten bu yana dört yıl geçti. İktidarın vaktinde zamanında yerine getirdiği bir sözü var mı bilen varsa söylesin” dedi.

Tığlı, “bunun tek mantıklı sebebi olabilir o da seçime kadar Giresun’a vadedeceği hiçbir şey kalmadığı ve Giresun için elimizde kala kala bu kaldı mantığıdır. Eğer başka sebepler varsa da kamuoyuyla paylaşılmalılar” açıklamasını yaptı.

2019’DAN BU YANA NE YAPILDI?

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı; “buranın gelişip kalkınması için bugüne kadar ne yaptınız? Bugün Karadeniz’in en geri kalmış kenti haline neden geldik? açıklayabilir misiniz? sorusunu yöneltirken “Tüneller birkaç aya tamamlanır dediğiniz 2018 yılı sonundan 2019’a kadar inşaat çalışması yürütülmedi daha sonra hangi çalışmalar yürütüldü açıklama yok. Kışın insanlar perişan olacak tepki gösterecek diye korkup aç kapa yaptıkları tek tüneli yeniden hizmete açacaklarmış bunu müjdelediler yine. Sayın Cumhurbaşkanını da davet edip yeniden bir açılış organize edin isterseniz. Keşke algı yaratmada reklamda tükettiğiniz enerjiyi işin takibinde de harcasaydınız. Son olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2022’de tamamlanacağını duyurmuştu. Kastettiklerinin hizmete açılıp kapatılan tek tünel olduğunu şimdi anlıyoruz. Çıkıp sekiz yıldır aynı sözleri tekrarlamak yerine devlet ciddiyetiyle yapılan ve eksik kısımlar şunlar ve şu tarihte hizmete alınacak demeleri bu kadar zor olmamalı. Pınarlar Tüneli için de kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama yapılmalı” çıkışını yaptı..

Haber: Osman Yılmaz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?