TIĞLI, HALKTAN TOPLANAN PARAYI SORDU

TIĞLI, HALKTAN TOPLANAN PARAYI SORDU

TCumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı, kampanya ile toplanan paraların halka dağıtılmadığını öne sürdü.
Tığlı ”Biz Bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasında Toplanan Paralar Derhal İhtiyaç Sahiplerine Dağıtılmalı.
Covid-19 Pandemi nedeniyle işverenler için bol bol açıklanan özel destek paketinden sonra başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasında 26 Nisan itibariyle toplanan para 1 milyar 839 milyon 582 bin 530 liradır”dedi.
Tığlı şöyle konuştu: “CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “parayı çok seven ve sadece kendisi için kullanan bu hükümet, ne zaman vatandaşının başı dara düşse elini cebine atmak yerine ya 10’ar liralık SMS’lerden ya da IBAN numaralarından medet ummuştur. Kendi yandaşı ve iktidarı için hazineyi, merkez bankasını, işsizlik sigortasını ve TMSF’yi har vurup harman savuran Ak Parti iktidarı, konu yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşı olunca kafasını kuma gömüyor” dedi.
SİZ BANA YETERSİNİZ TÜRKİYEM ANLAYIŞI KARANLIĞI GİDEN YOLDUR
Tüm Dünya’yı etkisine alan Covid-19 salgını karşısında gelişmiş ya da gelişmemiş tüm ülkeler, vatandaşlarını yarı yolda bırakmamak ve onlara yardım edebilmek için milyar dolarlık önlemler aldığını ifade eden CHP’li Tığlı, “AK Parti hükümeti ise dünyada bir ilki gerçekleştirerek vatandaşından yardım talep ederek SMS ve IBAN numaraları paylaştığını” söyledi.
Tığlı, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bankalar, odalar, birlikler ve çocuklar bile bağış yaparken, 11 milyarlık bütçesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı, örtülü ödenek ve ek bütçesiyle birlikte 17 milyar liralık ödeneği olan Cumhurbaşkanlığı’nın elini taşın altına koymaması “Siz Bize Yetersiniz Türkiyem” anlayışını çok açık bir şekilde ifade etmektedir” vurgusunu yaptı.
KAMPANYADA TOPLANAN PARALAR DERHAL DAĞILMALI
26 Nisan itibariyle Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında toplanan 1 milyar 839 milyon 582 bin 530 liraya yaklaşan paranın kullanılmaya başlayıp başlamadığını bilmediklerini ifade eden Necati Tığlı, “İnsanlar yaptıkları bağışların hiç edilmesini değil yardıma ihtiyacı olan milyonlarca insana ulaştırılmasını istiyor. Evde pirinç, bulgur, yağ, salça, tuz bitmişken kimse işgüzarlık yapmaya kalkıp 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’nda olduğu gibi toplanan paraları vakıflara, derneklere ya da yandaşlara dağıtmaya kalkmasın ve toplanan yardımları kuruşu kuruşuna derhal ihtiyaç sahibi olan kişilere dağıtmaya başlasın. Toplanan paralar şu mübarek Ramazan günlerinde 2 bin 500 liralık dilimler halinde hemen dağıtılmış olsaydı neredeyse 735 bin 833 ailenin geçimine katkı sağlanacaktı. Toplanan paraları eğer şimdi dağıtmayacaksanız, yok vakıftı yok dernekti deyip ilginç hesaplar peşinde koşacaksanız, bilin ki bu millet size o paraları yedirmez” hatırlatmasını yaptı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar