TIĞLI’DAN 100 İŞÇİ ALIMINDA TORPİL İDDİASI

TIĞLI’DAN 100 İŞÇİ ALIMINDA TORPİL İDDİASI

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Giresun milletvekili Necati Tığlı, Giresun Belediyesi’nin işçi alımında yaptığı adaletsizliği gündeme taşıdı.
Tığlı , Giresun Belediyesi’nin İş-Kur aracılığıyla bünyesine 100 işçiyi katarken, kura adı altında partide yapılan listeyi kıstas almasının, işe ihtiyacı olan vatandaşların hayallerini suya düşürdüğünü dile getirerek, “İşkur üzerinden işçi alımı uygulamasını hayata geçiren Akp iktidarı, işsizlerin umudunu İş-kur üzerinden de sömürmeye devam ediyor.
Son olarak Giresun belediyesi İŞ-KUR üzerinden 100 kişilik işçi alımı gerçekleştirdi. İş-kur üzerinden altı aylık zaman diliminde çalışması öngörülen adaylar ve aileleri öncelikle Akp’ ye üye olmak zorunda bırakılıyor. İş-kur’dan önce partiye üye olan işçi adaylarının kaderi , şartlarının uygun olup olmamasına bakılmaksızın kura bile çekilmeden parti içinde yapılan liste ile belirlendi. Gerçekten işe ihtiyacı olan ve kura sonucunda işe yerleştirileceğine inanan vatandaşlarımızın hakkı, torpil yolu ile gasp edildi. İş-kur adı altında yapılan bu alımlar için Akp’ de liste hazırlanırken, Cumhur ittifakı partilere mensup vatandaşlarımız arasında da ayrımcılık yapıldı.” Diyerek AKP belediyeciliği döneminde yapılan yeni adaletsizliğe dikkat çekti.
Tığlı, konuya ilişkin açıklamasına şöyle devam etti: “CHP’li Giresun Belediyesi’ni normalin üzerinde işçi çalıştırmakla eleştiren AKP’li belediyenin, bu süreçte 100’ün üzerinde çalışanı bünyesine katarken, önce Giresunlu değil önce partilim olacak anlayışını ortaya koymasına doğrusu şaşırmadım.Peki işine son verilen çalışanların günahını nasıl ödeyeceksiniz? Madem ki işçi açığı vardı, aylar öncesinden o kadar işçiyi neden işten attınız. Yüz emekçiyi işten çıkardınız, yoksulluğa mahkum ettiniz, şimdi yüz garibanı açlık sınırında bir maaşa kısa süreliğine çalıştırmak üzere İşkur üzerinden sömürüp istihdam sağlıyorum diyeceksiniz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar