TIĞLI’DAN AKP’YE YAYIN YASAĞI TEPKİSİ

TIĞLI’DAN AKP’YE YAYIN YASAĞI TEPKİSİ

CHP İl başkanı Tığlı, şeffaf bir anlayışla halka açık bir yönetim istedi.

CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı,terör saldırısına yayın yasağı konulmasını eleştirdi. Tığlı”CHP Giresun İl Başkanlığı olarak bizler de değerli vatandaşlarımız gibi güzel ülkemizde yaşanan olayları hayret ve kaygı ile izlemekteyiz.

Daha önce başta Ankara olmak üzere birçok ilimizde yaşadığımız olayların bir benzeri İstanbul- Sultanahmet’te yaşanmış ve bombalı saldırıda 10 kişi hayatını kaybetmiş, birçoğu da yaralanmıştır. Memleket Ortadoğu bataklığına saplanmış, adeta yangın yerine dönmüşken iktidar ise yangına körükle gitmektedir. “dedi.

Tığlı şöyle konuştu: “Daha birkaç gün önce “Basın Özgürlüğü” nden bahsedenler olay yerine ambulans gelmeden yayın yasağı çıkartarak samimiyetsizliklerini bir kez daha ortaya çıkarmışlardır.

Vatandaşlarımız her yeni güne acı bir haberle uyanmakta, dünkü acısını bugün güzel bir haberle değil de diğer bir acıyla örter hale gelmiştir. Çocuk gelin, çocuğun cinsel istismarı gibi sorunlarımız çözülsün diye beklerken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın akıl almaz fetvalarını okumakta, Adalet Bakanlığının Hakim ve Savcılık Sınavlarında olduğu gibi zabıt katiplerinin “Görevde Yükselme Sınavı”nda da yüksek puan alan personelini, mülakatta sorulan iki soruyu da bilmesine rağmen başarısız sayıp, yazılı sınavda daha düşük puan alarak mülakatta sorularını cevaplayamayanları başarılı saymasını, “liyakat yerine mülakat” sistemini getirmesini de hayretle izlemekteyiz. Ve kıymetli vatandaşlarımız gibi biz de soruyoruz “Emniyet” bunun neresinde, “Özgürlük” bunun neresindedir? “Diyanet” bunun neresinde “Adalet” bunun neresindedir? CHP Giresun İl Başkanlığı olarak kaygılarımızı değerli kamuoyu ile paylaşır, saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?