TIĞLI’DAN BATLAMA İLÇESİ İÇİN TBMM’YE TARİHİ TEKLİF

TIĞLI’DAN BATLAMA İLÇESİ İÇİN TBMM’YE TARİHİ TEKLİF

Komite üyelerinin imza almak için ziyaret ettiği Tığlı, imzalı kanun teklifini gösterince alkış yağmuruna tutuldu. Komite Sözcüsü Cenger ise “Tığlı’nın bu teklifi hepimiz için tarihi sürpriz oldu” dedi.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, Batlama Vadisi’ne ilçe kurulması için kanun teklifi hazırladıklarını ve 1-2 gün içinde teklifi TBMM’ye sunacaklarını söyledi.

Bu konuda CHP grubunun da tam desteğini aldığını anlatan Tığlı, teklifin metnini komite üyeleri ile paylaştı ve tarihi bir sürpriz yaptı.

Tığlı, “Batlama’ya ilçe kurulması için CHP grubumuz teklifini sunacak ve ittifak milletvekilleri tam kadro destek olacak. Artık karar TBMM’nin. Gerekçelerimizi yazdık” dedi.

Tığlı’ya teşekkür eden Komite Sözcüsü Hakan Cenger ise bu teklif ile Batlama tarihinin yeniden yazılma sürecine girildiğini ifade ederek, “Böyle bir sürpriz beklemiyorduk. Ne söyleyeceğimizi şaşırdık” dedi.

Cenger, “Biz kendisinden bugün imza alacaktık ama sayın Tığlı tarihe geçecek bir sürpriz yaptı. Ne söyleyeceğimizi bilemiyoruz. 35 bin Batlamalı adına kendisine teşekkür ediyorum. Artık imza almamıza gerek yok. Sayın Milletvekilimiz, Kanun teklifini imzalayıp zaten TBMM’ye gönderiyor. Kendisi bir ilke imza atarak Batlama Vadisi için ne kadar iyi niyetli ve yapıcı olduğunu gösterdi. Komite olarak toplanıp önümüzdeki süreçte TBMM’de sayın Tığlı’ya teşekkür plaketi vereceğiz. CHP grubuna da bu destekleri için teşekkür ederiz. Biz parti ayrımı yapmıyoruz. İlçe kurulması için ilk imzayı AK Parti Milletvekilimiz sayın Cemal Öztürk’ten almıştık. İlk İmza sayın Öztürk’ten gelirken ilk kanun teklifi ise sayın Tığlı’dan gelmiştir. İmza veren tüm partilerimize minnet borçluyuz” dedi.

Komite üyeleri Tığlı’yı bol bol alkışladı ve tebrik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?