Tığlı’dan Birlik Çağrısı

Tığlı’dan Birlik Çağrısı

Yeniden il Başkanlığına aday olan Tığlı önemli mesajlar verdi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, daha adil, eşit, insanca yaşanılabilir bir Türkiye’yi kurmak için herkesi partileri çatısı altında mücadele etmeye çağırdı. 2 yıldır CHP’nin il başkanlığını başarıyla yürüten, birlik ve beraberliği sağlayan, halkla kucaklaşan Tığlı yazılı yaptığı açıklamada “Ülkemizin hiç olmadığı kadar CHP iktidarına ihtiyacı var” dedi. İlçe kongrelerini tamamladıkları, 30 Aralık’ta da il kongresini yapacakları bilgisini yineleyen CHP İl Başkanı Necati Tığlı, 3-4 Şubat’ta yapılacak CHP Kurultayı’nın ana temasının da “Başka Bir Dünya Mümkün” olarak kararlaştırıldığının altını çizdi.

Tığlı açıklamasında şunları dile getirdi :

“15 yıldır yönetimde olan AKP iktidarı sorunları çözemediği gibi daha da derinleştirdi. Her kesim rahatsız, huzursuz. İşsizlik can yakıyor, geçim sıkıntısından aileler perişan. AKP halkı, emekçiyi, işsizi görmüyor. Yandaşını koruyup kolluyor. Bakın açlık sınırının altında olan asgari ücreti iyileştirmemek için direniyor. Emekliler ise hepten perişan. Eğitimde, sağlıkta ticarileşme had safhada. AKP adeta parası olmayana yaşam şansı vermiyor. Bu halk bu kadar adaletsizliği, haksızlığı, hukuksuzluğu hak etmiyor. Yanlışları dile getiren partimiz yetkililerine baskılar sürüyor. İstiyorlar ki, kimse onların yanlışını anlatmasın, keyifleri bozulmasın…

Hayır. CHP olarak bizler her türlü haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin karsısındayız. Yılmayacağız. Doğruları söylemeye devam edeceğiz. Bizim önceliğimiz; halkımızın huzuru, ülkemizin bağımsızlığı. Evet; bunun için diyoruz ki; Başka bir gelecek mümkün… İşte bu güzel, adaletli, refah bir geleceği kendi ellerimizle hep beraber kuracağız. Biz büyük bir aileyiz, ülkesini seven, halkının çıkarlarını düşünen, her kesimi kucaklayan kavrayan, laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin bekçileriyiz.

Ulu önder Atatürk’e sözümüz var; ölüm kalım savaşı gibi ciddi olan ilk seçimde parlamenter sistemi işler hale getirip, bastan sona ülkenizi aydınlığa kavuşturacağız. Yeter ki yan yana olalım, kenetlenelim”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?