TİREBOLU BELEDİYESİ’NDE MEMUR MAAŞLARI ÖDENMİYOR MU?

TİREBOLU BELEDİYESİ’NDE MEMUR MAAŞLARI ÖDENMİYOR MU?

BEM-BİR-SEN Başkanı Musaoğlu,Takır’ı eleştirdi ve diyolag kurmaya çağırdı

Bem-Bir-Sen Giresun şube başkanı Coşkun Musaoğlu ,Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ‘ı eleştirdi.İşçi ve memurların maaş alamadığını anlatan Musaoğlu,Başkan Takır’ın İller Bankası ile temas kurmaya yanaşmadığını öne sürdü

Musaoğlu, “Tirebolu Belediye Başkanı Sayın Burhan TAKIR’ın belediyede çalışan devlet memurları başta olmak üzere diğer hizmet personellerinin maaşlarını göreve geldiğinden bu yana aksatarak ödemekte.

Yetkili sendika BEM-BİR-SEN olarak soruyoruz;

Sayın Takır, seçimlerde sizden önceki belediye başkanının maaşları ödeyemediğini dilinize pelesenk etmiştiniz, şimdi siz neden ödemiyorsunuz?

Şayet belediyenin İller Bankası’na borcu olduğu gerekçesine sığınacaksanız, seçilmeden önce bu belediyenin borcunun olduğunu bilmiyor muydunuz?

Belediyenizin içine düştüğü bu durumdan kurtarılması için Ankara’ya gittiniz mi?

Çalışanların maaşlarının ödenebilmesi için sendika olarak iktidar milletvekilleri ile görüşmeniz için randevu aldığımız halde görüşmeden neden kaçtınız?

Sayın Başkan, yetkili sendika olarak belediyenizin içine düştüğü bu durumdan çıkarılması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız ve bunu sizlere defalarca ilettik, bu vesileyle çağrımızı yineliyoruz;

BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Sayın Levent USLU, Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı Sayın Yaşar DİKMEN ve Ak Parti İl Başkanı Sayın Kenan TATLI olmak üzere Ak Parti Giresun milletvekilleri bu sorunun çözümü için gayret sarf ederken, ‘İller Bankası borcumuzu yapılandırmıyor’ diye bahane üretmekten vaz geçerek sizleri birlikte çözüm üretmeye davet ediyoruz.

Size rağmen BEM-BİR-SEN olarak ödenek aktarımı sağlama gayretlerimizin netice vermesi halinde de aktarılan paranın kuruşuna kadar takipçisi olacağımızı bilmenizi isterim.

Sizler siyaset yapıyor olabilirsiniz ancak BEM-BİR-SEN olarak biz de emekçinin hakkını savunmak için mücadelemizi sürdüreceğiz.”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar