TİREBOLU’DA KARABIÇAK, GÖNÜLLERİN ADAYI TAKIR’A KARŞI

TİREBOLU’DA KARABIÇAK, GÖNÜLLERİN ADAYI TAKIR’A KARŞI

2014 Yerel seçimlerinde Tirebolu’da yaklaşın 8 bin 800 oyun 4 bin 100’ünü elde eden Abdullah KARABIÇAK, Tirebolu Belediye Başkanı olmuştu.
Başkanlık koltuğu için günün belediye başkanı Burhan TAKIR ile MHP’den Fatih MEŞE’de yarışmıştı.
Burhan Takır 3 bin, Fatih Meşe bin 600 oyda kalmıştı.
Fatih Meşe bu yarışta yok. Bu kez MHP’den aday Fikri ŞEN gösterildi. Tirebolu’da etkisi ne olur bilinmiyor..
Burhan Takır ile Abdullah Karabıçak hem denenmiş hem de Tirebolu halkının belediye başkanlık koltuğunda gördüğü simalar. Ne ektilerse onu biçecekler. Ektikleri bir şey yoksa ipi Fikri Şen göğüsleyecektir.
Abdullah Karabıçak’ın başarılı çalışmaları ve Tirebolu’ya kattığı hizmetler bir yana, son yıllarda geçirdiği sıkıntılı günler de moralini bozdu. Şimdi herkes Tirebolu da şunu soruyor; “Acaba 1 Nisan sürprizi olur mu?” AK Parti ekip çalışması da Tirebolu’da sınav verecek…
Yapılan araştırmalarımıza Karabıçak ile Takır arasında sıkı bir yarışın olacağı şeklinde.
Karabıçak’ın avantajı; belediye başkanlığı döneminde önemli hizmetlere imza atması.
Takır ise Tirebolu’da partinin değil, gönüllerin adayı. Hangi parti olsa fark etmez, Takır’ın Tirebolu’da belli bir oyu var. Tirebolulura yine Takır’ı seçimin içine attı. Her türlü sonuç TİREBOLU ve Tirebolu insanı için hayırlı olsun!.

ŞEBİNKARAHİSAR’DA YILANCI İLE BÖLÜK
Mevcut Başkan Şahin YILANCI yine Şebinkarahisar’ın Ak Parti Belediye Başkan adayı.
Yılancı 2014 Yerel seçimlerinde 6 bin 800 oyun yaklaşık 2 bin 800’ünü alarak başkanlık koltuğuna oturdu.
MHP oyları Şebinkarahisar’da etkili. MHP adayı Hasan Tonbul’u 600 oy geride bırakmıştı. Bu kez Tonbul yok! Şebinkarahisar’da belli bir potansiyeli olan Esnaf Odası Başkanı Murat BÖLÜK MHP belediye Başkan adayı.
Yine 2014’de Şebinkarahisar Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Oktay ALP CHP’den aday olmuş, bin 720 oy almıştı. Bu kez Alp İYİ PARTİ’den aday gösterildi. Ne yapacağı merak konusu.
Şebinkarahisar’da 2014’e göre çok sıkı bir başkanlık yarışı olacağı gözüküyor. Murat Bölük’ün aday olması, Şebinkarahisar’da bir sürprize de açık olduğu yönünde.
Şebinkarahisar’da yaptığımız araştırmalar; her seçimde olduğu gibi eğer parti içinde bölünmeler, kendi partisi dışında başka partilerden aday olanlar küçük ilçelerde hep umut olmuştu. Seçim akşamı, parti parçalanmalarında doğacak olan birleşmeler Şebinkarahisar belediye başkanını 1 Nisan günü belirleyecek gibi görülüyor. ŞAHİN mi, BÖLÜK mü sorusunu akla getiriyor!.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?