Trabzon medyası, Canikli’ye imreniyor mu?

Trabzon medyası, Canikli’ye imreniyor mu?

Kendi milletvekillerini seyirci kalmakla eleştiren 61saat.com,Giresun Limanı’nın yeterli donanıma sahip olmamasına rağmen Canikli’nin devreye girerek Giresun’a önemli bir avantaj sağladığını öne sürdü.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin, Giresun limanı ile ilgili attığı bir adım, Trabzon basını tarafından eleştiri konusu oldu.

www.61saat.com adlı haber sitesi,”Trabzon Milletvekilleri yine seyretti, Giresun işi kaptı…” başlıklı haberinde Trabzon milletvekillerini eleştirdi ve Giresun Limanı’nın yeterli donanıma sahip olmadığı öne sürüldü

Haber şöyle;

“2014 yılında 62. Hükümette Gümrük ve Ticaret Bakanı olan ve ardından Trabzon’dan Gümrük Bölge Müdürlüğünü, Giresun’a taşımak için o dönem çeşitli hamleler yapan Nurettin Canikli’nin etkisi bugün Başbakan Yardımcılığı döneminde de devam ediyor. …..2012 yıllı Gümrük Genel Tebliğinde Karadeniz’den hiçbir liman yokken, 2014 yılında Canikli’nin bakanlığı döneminde Giresun Gümrük Müdürlüğü, bu kapsama dahil edildi. Giresun Limanının, bu tip araçları taşıyan ağır tonajlı gemiler için uygun olmadığı iddialar arasında yer alırken, uygun olarak iki liman Trabzon ve Samsun gösteriliyor. Ancak aradan geçen 2 yılda bugün tebliğ ile ilgili Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren değişiklik ise şaşırttı. Bugün yayınlanarak yürürlüğe giren tebliğde, 2012’de yapılan değişiklikler aynen korunurken sadece Dilovası Gümrük Müdürlüğü ekleme yapıldı.  Tüm bunlar yaşanırken iktidarda ki Trabzon Milletvekillerinin bu konuda her hangi bir yol ilerleyememesi ise şaşkınlıkla karşılanıyor… ”

 

OKU ve YORUMLA >>>http://www.61saat.com/bolgesel/trabzon-milletvekilleri-yine-seyretti-giresun-isi-kapti-h311855.html

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?