Trabzon’da kiralık daire arayanların dikkat etmesi gerekenler

Trabzon’da kiralık daire arayanların dikkat etmesi gerekenler

Trabzon, 786 bin 326 kişilik nüfusu ile Karadeniz Bölgesi’nin tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken şehirlerinin başında geliyor.

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Trabzon’da toplam 18 ilçe bulunuyor. Yeni projelerin hızla arttığı Trabzon’da turizm önemli bir yere sahip. Her yıl pek çok turisti ağırlayan Trabzon, yayla turizmi ile adından söz ettiriyor. Trabzon’da turizm merkezi olarak ilan edilen, Araklı Turizm Merkezi, Akçaabat-Karadağ, Tonya-Armutlu-Erikbeli, Araklı-Yeşilyurt-Yılantaş, Maçka-Şolma, Araklı-Pazarcık ve Sisdağı Turizm Merkezi yayla turizminde önemli bir ivme kazandı. Ayrıca krater gölleri, mağaralar, ırmakları, av ve olta balıkçılığı ile ön plan çıkan bölgede, dağcılık parkurları, kano spor, yamaç paraşütü, trekking gibi doğa sporları dikkat çekiyor. Turizmin yanı sıra emlak sektöründe de son yıllarda konut fiyat artışıyla dikkat çeken Trabzon, yabancı yatırımcıların tercih ettiği iller arasında yer alıyor. Emlak prim değeri yükselen söz ettiren şehirlerden Trabzon’da yaşamak isteyenler için satılık dairelerin yanı sıra kiralık daire fiyatları ve bölgedeki projeler merak edilen konulardan. Peki, Trabzon kiralık daire fiyatları ne kadar?  Trabzon’da devam eden projeler neler? İşte Trabzon’da kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler

Trabzon kiralık daire fiyatları 438 TL’den başlıyor!

Karadeniz’in konut pazarında öne çıkan şehri Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Avrasya Üniversitesi olmak üzere toplam iki üniversite bulunuyor. Bölgede üniversite öğrenci sayısının fazla olması kiralık daire talebini artırıyor.  Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Trabzon kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 438 TL, maksimum 730 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 583 TL olarak ölçümleniyor.

Ortahisar kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Trabzon’un en kalabalık ilçesi Ortahisar’da ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı 438 TL ile 730 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 584 TL olarak gösteriliyor.

Trabzon projeleri neler?

Sümela Manastır, Ayasofya, Uzungöl ve Ortahisar gibi tarihi yapıların bulunduğu Trabzon’da kentsel dönüşüm projeleri devam ediyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve devam eden kentsel dönüşüm projeleri şöyle; Zağnos Vadisi Kentsel Dönüşüm, Tabakhane Kentsel Dönüşüm, Çömlekçi 1.Etap Kentsel Dönüşümü, Çömlekçi 2. Etap Kentsel Dönüşüm ve Kanuni Bulvarı. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla beraber şehrin yenilenmesi hedefleniyor. Diğer taraftan Sahil Dolgu projesi ve Trabzon Botanik Park şehirde devam eden projelerden. Projelendirilen ve proje aşamasında olan yeni çalışmalar arasında ise hafif raylı sistem var. Trabzon’da oluşturulan yeni projeler ile birlikte bölgenin gelişmesi planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?